Kolizja osobówki oraz busa OSP Sarzyna na S19, ranne zostały dwie osoby

Dziś (tj, wtorek, 14 września 2021 r.) tuż po godzinie 13:00 na S19 w miejscowości Sokołów Małopolski doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz strażackiego busa, należącego do OSP Sarzyna.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący Oplem mieszkaniec Niska, jadący w kierunku Rzeszowa, najechał na tył jadącego przed nim Citroena. Ten z kolei przemieścił się na przeciwległy pas ruchu. Jadący w kierunku Lublina kierowca Forda Transita, należącego do jednostki OSP Sarzyna, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem, gwałtownie skręcił i uderzył w przydrożne bariery energochłonne.

W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby- kierowca Opla oraz Forda, które pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala. W miejscu zdarzenia zorganizowane są objazdy, zamknięto bowiem węzeł na wysokości Sokołowa Małopolskiego i Jasionki, samochody kierowane są natomiast na drogę DW nr 878 (to wcześniejsza DK1

Umowa na budowę przedszkola w Woli Zarczyckiej podpisana

Budowa nowoczesnego przedszkola w Woli Zarczyckiej stała się faktem. W dniu 30 lipca br. burmistrz Andrzej Rychel podpisał umowę z wykonawcą panem Jackiem Ruparem, właścicielem przedsiębiorstwa „Domrex”. Budowa ma potrwać do końca czerwca 2023 roku.

W ramach inwestycji powstanie energooszczędny budynek przedszkola w systemie pasywnym wraz z obiektami towarzyszącymi i urządzeniami infrastruktury technicznej oraz placem zabaw parkingiem, oświetleniem i chodnikami. Całkowity koszt zadania wynosi 12 mln 165 tys. zł, z czego 6 mln 332 tys. zł to dofinansowanie ze środków unijnych – RPO WP, a 3,5 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

8 zarzutów usłyszał 20-letni mieszkaniec gminy Nowa Sarzyna

8 zarzutów usłyszał 20-letni mieszkaniec gminy Nowa Sarzyna. Mężczyzna od kwietnia do czerwca br. włamywał się między innymi do placówek handlowych i lokali gastronomicznych na terenie powiatu leżajskiego. Na trop sprawcy wpadli pracujący nad sprawą kryminalni z Nowej Sarzyny i Leżajska. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu mężczyzna kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie.

Kryminalni z Nowej Sarzyny i Leżajska wspólnie pracowali nad ustaleniem sprawcy powtarzających się włamań do placówek handlowych i lokali gastronomicznych na terenie powiatu leżajskiego. Zdarzenia miały miejsce w okresie od kwietnia do czerwca br. Sprawca kradł głównie pieniądze. W wyniki jego przestępczego procederu pokrzywdzeni ponieśli straty na kilkanaście tysięcy złotych.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, ustalili, że za serię włamań odpowiedzialny jest 20-latek z gminy Nowa Sarzyna. Zatrzymali mężczyznę, który w sumie usłyszał 8 zarzutów. Przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył wyjaśnienia.

W czwartek Sąd Rejonowy w Leżajsku na wniosek leżajskiej prokuratury zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

68-letni cyklista miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie

Policjant z leżajskiej komendy, będąc na urlopie, zatrzymał niebezpiecznie jadącego rowerzystę. Okazało się, że 68-letni cyklista miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj około godz. 16.30, policjant z leżajskiej jednostki, przebywający na urlopie, na drodze krajowej nr 77 w miejscowości Ruda Łańcucka, zauważył niebezpiecznie jadącego rowerzystę. Sposób jazdy cyklisty wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi i kilka razy przewrócił się pomiędzy przejeżdżającymi samochodami.

Policjant zatrzymał swój samochód i ruszył za rowerzystą. Zatrzymał go, przeprowadził na pobocze, a o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego leżajskiej jednostki, który na miejsce skierował policyjny patrol z miejscowego komisariatu.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 68-letniego mężczyzny, który kierował jednośladem. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za swoje zachowanie 68-latek odpowie przed sądem.

Policjanci z Nowej Sarzyny interweniowali w związku z nietypowym zdarzeniem

Policjanci z Nowej Sarzyny interweniowali w związku z nietypowym zdarzeniem. Dyżurny leżajskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kobiecie, której mąż nie chce wpuścić do domu. Jak się okazało, powodem takiego zachowania była nieodśnieżona ścieżka.

Wczoraj około godz. 13, dyżurny z Leżajska otrzymał zgłoszenie od kobiety, której mąż od godziny nie chce wpuścić do domu. Na miejsce, udali się policjanci z komisariatu w Nowej Sarzynie, którzy potwierdzili zgłoszenie. Jak się okazało, 73-latek nie chciał wpuścić do domu swojej 69-letniej żony. Jak przekazał policjantom, jego zachowanie było spowodowane tym, że żona nie odśnieżyła ścieżki do domu, mimo że dzisiaj była jej kolej.

W obecności mundurowych małżonkowie doszli do porozumienia.

Powstanie rondo w Nowej Sarzynie

Prawie 6 mln. złotych kosztować będzie nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym, które powstanie w Nowej Sarzynie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 77. Rondo powstać ma przy galerii handlowej na krzyżówce łączącej drogi w kierunku Sarzyny oraz Łętowni.

Przedstawiony projekt został pozytywnie, wraz z rondem powstanie również chodnik o długości 450 metrów.

JELNA: Twierdził że zabił swojego kolegę, a jego ciało wyniósł do lasu

Mieszkaniec Jelnej zgłosił, że zabił kolegę, a jego ciało wyniósł do lasu. Okazało się, że zgłaszający jest pijany, a kolega i jego zabójstwo to zmyślona historia. Za bezpodstawną interwencję 55-letni mężczyzna poniesie odpowiedzialność przed sądem.

W poniedziałek około godz. 9.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Jelnej. Mężczyzna twierdził, że zabił swojego kolegę, a jego ciało wyniósł do lasu. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Szybko ustalili, że zgłaszający 55-latek jest kompletnie pijany. W trakcie interwencji nadal twierdził, że zabił swojego kolegę. Podane przez niego dane funkcjonariusze sprawdzili w policyjnej bazie. Okazało się, że wspominany kolega jest osobą, która nie istnieje.

W miejscu zamieszkania zgłaszającego policjanci nie ujawnili żadnych śladów zabójstwa. Funkcjonariusze ustalili, że w miejscowości Jelna mieszka mężczyzna o podobnym nazwisku, do podanego przez 55-latka. Udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie uzyskali informację, że jest cały i zdrowy. Ponadto ustalili, że zgłaszający był u niego poprzedniego dnia, ale ponieważ był pijany, został wyproszony z posesji.

W pewnym momencie 55-latek przyzna jednak, że nie zabił kolegi. Mężczyzna za bezpodstawną interwencję odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że 112, 997, 998, 999 to numery alarmowe i każde zgłoszenie dotyczące zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego jest traktowane poważnie i wymaga podjęcia szybkich i zdecydowanych działań w celu ratowania drugiego człowieka znajdującego się w sytuacji zagrożenia. Ponadto, zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie tej pomocy rzeczywiście ktoś może potrzebować.

ź: KPP Leżajsk