Zespół “ratowniczek” w Kuryłówce!

W ramach projektu “Ratowniczki – życie i zdrowie ratujemy bo to już umiemy” członkinie Kobiecej Dryżyny OSP w Kuryłówce ukończyły szkolenie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i uzyskały certyfikat nabytych umiejętności.

Od tej chwili stały się prawdziwymi Ratowniczkami umiejącymi zadbać o życie i zdrowie mieszkańców gminy Kuryłówka.

Projekt realizowany w ramach Programu “Podkarpackie FIO Lokalnie”, którego operatorem jest Fundacja Generator Inspiracji finansowany przez Narodowy Instytut – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

KONCERT MUZYKI INDIAŃSKIEJ

Zapraszamy do GOK w Kuryłówce we wtorek 3 marca na KONCERT MUZYKI INDIAŃSKIEJ w wykonaniu artystów z Boliwii i Peru.

Być może jedyna taka okazja, a na pewno pierwsza w Kuryłówce, aby obcować z taką muzyką oraz usłyszeć brzmienie niezwykłych instrumentów.

Śmiertelny wypadek w Kolonii Polskiej. Zginęło dwóch młodych mężczyzn.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, ok. godziny 20:00 w miejscowości Kolonia Polska (powiat leżajski). Według wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym marki Peugeot 206, jadąc drogą powiatową z Kolonii Polskiej w kierunku Dąbrowicy, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym wjechał do rowu i uderzył w drzewo.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosło dwóch mężczyzn – 34-letni kierujący oraz 28-letni pasażer. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Kolonii Polskiej.

 

 

 

 

 

Wsparcie rodzin w świetlicach na terenie Gmina Kuryłówka

Gmina Kuryłówka realizuje projekt pt.”Wsparcie rodzin w świetlicach na terenie Gminy Kuryłówka” nr RPPK.08.04.00-IP.01-18-21/17 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa  VIII Integracja Społeczna, Działanie nr 8.4 Poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej.

Projekt będzie realizowany od 2018-02-01 do 2020-01-31.

Celem głównym projektu jest rozwinięcie systemu usług społecznych poprzez rozszerzenie oferty wsparcia w opiece i wychowania dzieci oraz realizację specjalistycznego wsparcia w świetlicach na terenie Gminy Kuryłówka rodzin przeżywających problemy opiekuńczo wychowawcze, zagrożonych problemem ubóstwa lub wykluczeniem społecznym.

Całkowita wartość projektu: 1 023 046,25 zł.

Dofinansowanie: 951 406,25 zł.

Wkład własny Gminy niepieniężny: 71 640,00 zł.

UG Kuryłówka

W Ożannie powstaje ośrodek sportowo-rekreacyjny dla zawodników Stali Rzeszów

Zalew nad Ożanną stanie się wkrótce miejscem wypoczynku i treningów żużlowców Żurawi, bowiem nowy właściciel Stali Rzeszów- Ireneusz Nawrocki – finalizuje inwestycję, jaką jest zakup ośrodka sportowo-rekreacyjnego. Klub ma już w tym miejscu swoje domki i korty tenisowe, jednak planowane jest znaczne powiększenie ośrodka oraz uzupełnienie go o nowe elementy.

Nawrocki zdradza, że będą tu dominować sporty motorowe, z wykorzystaniem tego, iż ośrodek znajduje się tuż przy jeziorze. Powstaną tory żużlowe, gokartowe oraz motocrossowe a także wyciągarka do nart wodnych. Z nowopowstałego miejsca rekreacji skorzystać będą mogli również i kibice, gdyż wybudowany zostanie budynek noclegowy dla nawet stu osób. Całość powstanie na 5-hektarowej działce. Ożanna zacznie więc na nowo żyć.

Autor: Nadia

 

 

Powiatowy Festiwal Piosenki MIKOŁAJ 2017

Kiedy zbliża się grudzień każde dziecko wypatruje wizyty św. Mikołaja. Jak się okazuje, istnieje jednak sposób na skrócenie czasu oczekiwania na wymarzone prezenty, by upłynął przyjemniej i ze śpiewem na ustach. Trzeba przyznać, że podobne odliczanie trwało w Gminnym Ośrodku Kultury w Kuryłówce, za sprawą Powiatowego Festiwalu Piosenki MIKOŁAJ. Śmiało można zaliczyć go do jednego z większych wydarzeń kulturalnych naszej gminy, cieszącego się dużą popularnością wśród licznych delegowanych jednostek, szkół, ośrodków kultury czy samych dzieci. Przez dorosłych postrzegany być może jako kolejny konkurs piosenki, jednak dla występujących to wyczekiwany dzień, w którym będą mieli możliwość stanąć na scenie, pokonać stres i poddać się ocenie Jury.

Do rywalizacji przystępują soliści, którzy po raz kolejny prezentują swój kunszt wokalny w przeglądach, ale również tacy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z karierą muzyczną. Jest to także sygnał dla realizatorów festiwalu, że praca, jaką wkładają w to przedsięwzięcie spotyka się z uznaniem i wyłania nowe talenty. Do udziału w tegorocznej edycji festiwalu wpłynęło niemalże 50 zgłoszeń.

W środę, 29 listopada w sali widowiskowej w Kuryłówce o godz. 15.00 usłyszano pierwsze popisy solistów w eliminacjach wstępnych. Przesłuchania przebiegały w trzech kategoriach wiekowych: kategoria I – kl. 0-III SP, kategoria II – kl. IV-VI SP i kategoria III – kl. VII SP i gimnazjum. Oprócz gospodarzy, goszczono wokalistów z gminy i miasta Leżajsk, miasta i gminy Nowa Sarzyna oraz gminy Grodzisko Dolne. Jury w składzie: Ewelina Brudniak, Ewelina Wiatr, Janusz Szpila i Łukasz Grabowski wyróżniło 18 uczestników, którzy otrzymali szansę do kolejnych zmagań w niedzielnym finale.

Jak podkreślali oceniający – niełatwym zadaniem było jednoznaczne wskazanie najlepszych, ze względu na to, że występy były dopracowane w najmniejszym szczególe. Wspomniane wcześniej przygotowanie można było dostrzec także przez wyszukany i różnorodny repertuar, na który składały się utwory w większości mało znane, lecz efektowne i trafione oraz te wielokrotnie słyszane, czyli tzw. klasyki piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Było widowiskowo, ambitnie i z humorem. Każdy słuchacz znalazł swojego faworyta wedle indywidualnych upodobań. Po wielu emocjach, jakie towarzyszyły nie tylko występującym nadszedł czas na finał.
Pierwszy grudniowy śnieg – jak na czas mikołajkowy przystało – pięknie witał każdą przybyłą osobę na festiwal, wprowadzając w magiczny i uroczysty klimat. 3 grudnia, w niedzielne popołudnie sala zgromadziła liczną publiczność. Zasiedli na niej zaproszeni goście, mieszkańcy, a przede wszystkim rodziny, instruktorzy, koleżanki i koledzy wyłonionych podczas eliminacji wokalistów, by ich wspierać i mocno dopingować.

Podczas niedzielnych zmagań wokalnych w jury zasiedli: Wojciech Jakubiec, Iwona Josse – Jakubiec oraz Ewelina Wiatr. W przerwie, podczas obrad jury, zapewniono widzom atrakcje m.in. występ iluzjonisty Przemysława Wilka. Nie mogło zabraknąć również samego Mikołaja, który obdarowywał wszystkich słodkościami. Podczas festiwalu rozstrzygnięto także Gminny Konkurs „Mistrz Ortografii”, którego tytuł zdobyła Natalia Pęcak – uczennica kl. II gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Kuryłówce. Oceniając  zdolności wokalne, interpretację utworu, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny, jury postanowiło wyłonić następujących zwycięzców tegorocznej XX edycji Festiwalu Piosenki MIKOŁAJ:

Kategoria I:
I miejsce – Kotuła Marcel (MCK w Leżajsku)
II miejsce – Szpetnar Zofia ( GOK w Kuryłówce)
III miejsce – Szczypta Oliwia (GOK w Kuryłówce)

Wyróżnienia: Kotula Filip, Parobek Nikola, Masełek Julia, Wnuk Tomasz (GOK w Kuryłówce).

Kategoria II:
I miejsce – Socha Dominika (GOK w Kuryłówce)
II miejsce – Socha Aneta (GOK w Kuryłówce)
III miejsce – Dziechciarz Aleksandra ( GOK w Kuryłówce)

Wyróżnienia: Jachimowicz Anna (GOK w Kuryłówce), Kotulska Wiktoria (SP w Kuryłówce), Węglarz Antoni (SP w Sarzynie ).

Kategoria III:
II miejsce ex aequo – Kostek Aleksandra (SP w Sarzynie ), Piech Jacek (SP w Nowej Sarzynie)
III miejsce – Kotulski Kamil (GOK w Kuryłówce)

Wyróżnienie: Szozda Aleksandra (Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Leżajsku )

Nagrodę główną Grand Prix zdobyła Hejda Paulina (Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Leżajsku) z piosenką „Straszydło”. Główną nagrodę, czyli rower wręczył zwyciężczyni przewodniczący Rady Gminy Kuryłówka Stanisław Kotulski.

Zgodnie z tradycją przyznano także Nagrodę Publiczności, którą największą liczbą głosów zdobył  Filip Kotula piosenką „Zimny drań” (GOK w Kuryłówce). Maskotkę słonia strażaka wręczył prezes OSP im. J. Szczęsnego w Kuryłówce Kazimierz Rup. Wśród głosujących przeprowadzono losowanie karnetów na pizzę.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim sponsorom i darczyńcom: Gminie Kuryłówka, Powiatowi Leżajskiemu, Bankowi Spółdzielczemu w Leżajsku, ZGK Sp. z o.o. w Kuryłówce, OSP im. Józefa Szczęsnego w Kuryłówce, Pizzerii „Słoneczna California”.