Strona główna Gmina Nowa Sarzyna Ruszyły zajęcia w Sali Edukacyjnej „Ognik”

Ruszyły zajęcia w Sali Edukacyjnej „Ognik”

1473
0

7 kwietnia br. rozpoczęliśmy prowadzenie zajęć dla dzieci w Sali Edukacyjnej „Ognik” w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Sarzynie.

Jest to interaktywna sala, gdzie przeszkoleni strażacy przekazują dzieciom wiedzę oraz informacje, dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zajęcia szkoleniowe obejmują tematykę bezpieczeństwa pożarowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Najmłodsi poznają między innymi zasady ewakuacji z pomieszczeń zadymionych, sposoby działania sygnalizacji pożarowej i oświetlenia ewakuacyjnego. Uczą się podstaw pierwszej pomocy oraz jak poprawnie zgłaszać zdarzenia przez telefon. Zajęcia są prowadzone w pomieszczeniu symulującym standardowo wyposażony pokój dziecięcy oraz w części multimedialnej, gdzie są wyświetlane filmy i prezentacje. Celem przedsięwzięcia jest zmiana postaw dzieci i wzrost świadomości w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Zajęcia adresowane są do dzieci przedszkolnych i klas szkoły podstawowej.

Regulamin korzystania z sali edukacyjnej i karta zgłoszenia na zajęcia są do pobrania na stronie internetowej KP PSP w Leżajsku pod adresem: https://www.gov.pl/web/kppsp-lezajsk/sala-edukacyjna-ognik.

Poprzedni artykułGminna Parada Straży Grobowych
Następny artykułNowa multimedialna wystawa w Muzeum Ziemi Leżajskiej