Strona główna Bez kategorii Oryginalny toner do drukarki czy zamiennik – co wybrać?

Oryginalny toner do drukarki czy zamiennik – co wybrać?

535
0

Zakup dobrej jakościowo a do tego korzystnej cenowo drukarki to nie jedyna decyzja, którą musimy podjąć. Gdy już mamy ją w swoim biurze musimy zastanowić się, czy będziemy używać do niej oryginalnych tonerów, czy też wybierzemy ich odpowiedniki. Co wybrać? Niema oczywiście jednoznacznej odpowiedzi ale przybliżymy kilka faktów, które z pewnością ułatwią decyzję.

Zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych

Jeśli drukujemy dużo i często, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem na zminimalizowanie kosztów będzie regeneracja tonerów. Polega ona na dokładnym wyczyszczeniu starego pojemnika oraz jego ponownym napełnieniu. Przy wyborze tej opcji musimy mieć jednak świadomość, iż każda regeneracja tonera zwiększa ryzyko awarii nie tylko jego samego, ale i drukarki. Dlatego jeśli już decydujemy się na tą opcję, to warto robić to ostrożnie i od czasu do czasu wymienić pojemnik tonera na nowy.

Dobra jakość w korzystnej cenie

Dla tych, którzy cenią sobie zarówno jakość, jak i zależy im na dobrej cenie, odpowiednim wyborem będą zamienniki. Ich koszt jest nawet o połowę mniejszy, niż przy zakupie oryginalnych tonerów, a korzystając z produktów sprawdzonych firm nie będziemy narzekać na jakość wydruków. Oczywiście mowa tu o standardowych wydrukach biurowych, gdzie grafiki nie muszą być na najwyższym poziomie. W przypadku stosowania zamienników również musimy liczyć się z ryzykiem usterki urządzenia, lecz jest ono mniejsze niż przy regeneracji tonera. Należy mieć na uwadze również to, iż zamienniki mogą pracować mniej efektywnie niż produkty fabryczne, gdyż są w mniejszym stopniu przystosowane do urządzeń. Efektem tego jest mniejsza ilość wydruków na jednym pojemniku.

serwis drukarek Leżajsk

Decydując się na zamiennik, warto postawić się na produkt sprawdzonych firm. Wybór tu jest naprawdę niemały a czasem lepiej jest zapłacić kilka złotych więcej, by cieszyć się dobrą jakością materiału. Warto przyjrzeć się tym producentom, którzy obejmują gwarancją produkty przez siebie oferowane. Dodatkowo zwróćmy tu uwagę na parametry tonera, a szczególnie jego wydajność i porównajmy ją z oryginałem.

Oryginał kosztuje

Chyba oczywiste jest, że tonery oryginalne będą kosztowały najwięcej. Ale za ceną idzie ich jakość oraz fakt, iż są dedykowane pod dane urządzenie, przez co możliwość wystąpienia jego uszkodzenia jest znikoma. Ponadto jakość wydruku będzie w tym przypadku najlepsza. Jeśli więc poziom wydruku jest istotny, to wybór tonera oryginalnego będzie tu oczywisty. Najbardziej widoczne będzie to przy wydruku grafik oraz zdjęć, które przy użyciu oryginalnych tonerów będą miały doskonałą jakość. Niestety odbędzie się to kosztem dużego zużycia materiału, a co za tym idzie, sporych kosztów. Decydując się na zakup oryginału mamy jednak pewność najwyższej jakości produktu, gwarantowanej przez renomowanego producenta. Co jeszcze istotne- używając tylko oryginalnych tonerów nie tracimy gwarancji na drukarkę w okresie jej trwania, na co nie możemy liczyć w przypadku użycia tonerów po regeneracji lub zamienników.

Wybór zależy więc od budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na eksploatację drukarki oraz jakości, którą chcemy osiągnąć. Niezależnie od naszych potrzeb, decyzję o tonerach jakich będziemy chcieli używać, podejmijmy już na etapie wyboru drukarki, aby nie było później problemu w doborze tonera lub by jego cena nie przyprawiła nas o zawrót głowy. Zdarza się bowiem tak, że stosunkowo tania drukarka generuje wysokie koszty eksploatacyjne i na odwrót. Warto więc poświęcić trochę czasu i zapoznać się z możliwościami na rynku, zarówno wśród drukarek, jak i tonerów do niej.

Poprzedni artykuł7 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim
Następny artykułO 12:00 zabrzmią dzwony w całym kraju!