Strona główna Bez kategorii Plac zabaw dla dzieci w domu lub mieszkaniu

Plac zabaw dla dzieci w domu lub mieszkaniu

785
0
domowy plac zabaw benchk

Myślę że każdemu z nas plac zabaw kojarzy się przede wszystkim z wydzieloną strefą do zabaw, pełną huśtawek, zjeżdżalni, piaskownic, których są dziesiątki w każdym mieście czy na danym osiedlu. Jeszcze czasem takie miejsce zabaw można znaleźć na czyimś podwórku, choć już w zdecydowanie skromniejszej wersji. Ale plac zabaw w domu lub mieszkaniu? A dlaczego nie?!

Po pierwsze, nie każdy ma możliwość utworzenia miejsca do zabaw dla swoich dzieci na świeżym powietrzu. Po drugie, nie zawsze są warunki, by spędzać czas na zewnątrz. Po trzecie, plac zabaw w domu to tak, jakby przenieść „trzepak” z podwórka do mieszkania. A kto z nas, dorosłych, nie lubił spędzać czasu na trzepaku?

Jak utworzyć domowy mini plac zabaw?

Wspinanie, bujanie, huśtanie, podciąganie… to jest coś, co dzieci lubią najbardziej. Dlatego tworzenie domowego placu zabaw należy rozpocząć od drabinki gimnastycznej. Zapewni ona dziecku odpowiednią dawkę ruchu, gdyż daje wiele możliwości zarówno na ćwiczenia, jak i zabawę. Drabinka gimnastyczna będzie doskonałym wyborem zwłaszcza, że z szerokiej gamy produktów można wybrać odpowiedni dla naszego dziecka. Czy to będzie sama drabinka, czy drabinka z drążkiem lub innymi akcesoriami.

domowy mini plac zabaw

Domowy plac zabaw od BenchK

https://benchk.com/domowy-plac-zabaw-dla-dzieci-do-zabawy-i-cwiczen/

Oczywiście rozbudowana wersja placu zabaw stwarza więcej możliwości na aktywne spędzanie czasu przez nasze pociechy. Dlatego akcesoria dla dzieci, w skład którego wchodzą kółka gimnastyczne oraz lina do wspinania z huśtawką, będą idealnym dopełnieniem dziecięcego kącika zabaw. To warte uwagi meble sportowe, z których mogą korzystać również dorośli. Można wspinać się, co ćwiczy koordynację obu półkul, minimalizuje leki, kształtuje pewność siebie; podciągać, co wpływa na rozwój sprawności ruchowej; huśtać się ćwicząc równowagę lub relaksując ciało a jednocześnie świetnie się przy tym wszystkim bawić. Wspólne ćwiczenia i zabawa to dobry pomysł na spędzanie czasu w gronie rodzinnym- połączenie miłego z pożytecznym.

Przy tego typu wyposażeniu warto zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci. Pomoże w tym materac gimnastyczny składany, który podnosi bezpieczeństwo podczas  beztroskich harców. Składa się on z trzech składanych, połączonych ze sobą części, pokryty trwałą i elastyczną eko-skórą i wypełniony sprężystą pianką. Podczas ćwiczeń i zabawy zamortyzuje on ewentualne upadki, a po złożeniu może posłużyć jako miejsce do wypoczynku.

Plac zabaw wpisany w aranżację pokoju

Taki domowy plac zabaw możemy spokojnie stworzyć dziecku w jego pokoju. Wystarczy kilka elementów, by zmienić wnętrze w strefę zarówno ruchu i zabawy, poprzez naukę, po relaks i odpoczynek. Tym bardziej, że drabinka oraz akcesoria sportowe nie zajmują zbyt wiele miejsca. Staranne wykonanie, połączenie drewna i metalu, dopracowany każdy szczegół i subtelna kolorystyka sprawiają, że produkty BenchK wpasują się w każde wnętrze. To meble sportowe, dzięki którym zadbamy o prawidłowy rozwój fizyczny naszego dziecka oraz w nietypowy sposób zaaranżujemy pokój pociechy tak, by zazdrościli mu wszyscy koledzy. A czyż to nie jest jego marzenie?

Taki domowy plac zabaw można samemu szybko i bez problemu zamontować w domu. Dodatkowo nadaje się on dla dzieci w różnym wieku a dodatkowo może rosnąć wraz z maluchem- dodając kolejne akcesoria. Świetnym uzupełnieniem może być tu także biurko – nakładka do drabinek, dzięki której w szybki i łatwy sposób strefę zabawy i ruchu zamienimy w miejsce do nauki. Jest to bowiem funkcjonalny element, mocowany na drabince, który można dostosować do wzrostu dziecka. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom można sprawić, że dziecko na nowo pokocha swój pokój i będzie chciało w nim spędzać jak najwięcej czasu.

Jak widzicie, plac zabaw w domu lub mieszkaniu to żaden problem a wręcz świetne rozwiązanie, gdyż zaspokaja jedną z podstawowych potrzeb dzieci, jaką jest ruch, po drugie jest doskonałym lekarstwem na dziecięcą nudę i po trzecie, daje trochę wytchnienia rodzicom, którzy nie muszą słuchać ciągłych narzekań dzieci, które brzmią najczęściej „nie mam co robić” lub „nudzę się”.

Poprzedni artykułCo z tą chmurą z Czarnobyla…?
Następny artykułNowe zachorowania w Gminie Leżajsk. Wśród chorych dziecko