Strona główna Bez kategorii Projekt hali produkcyjnej? Zobacz od czego zacząć!

Projekt hali produkcyjnej? Zobacz od czego zacząć!

279
0

Hale produkcyjne charakteryzują się szeregiem wymogów, jakie są stawiane przed przedsiębiorcami. Wybrane materiały, użyty projekt, a nawet dodatkowe funkcjonalności nie mogą być przypadkowe! Liczy się bezpieczeństwo, normy oraz udogodnienia, które w przyszłości będą ułatwiać pracę, zachowanie porządku oraz same korzystanie z miejsca pracy.

Teoretycznie postawienie hali przemysłowej powinno być proste. Wybieramy projekt, który jest szybko stawiany – w końcu nie jest to takie trudne, jak korzystamy z nowoczesnych rozwiązań. Zamykanie, odbiory i można wprowadzać sprzęt. Niestety praktyka pokazuje, że wszystko to wygląda zupełnie inaczej.

Projekt pod branżę

Przede wszystkim, projekt hali powinien być przygotowany z myślą o branży i maszynach, jakie znajdą się w środku. Obecność chłodni, przygotowywanie towaru, magazynowanie go i tak dalej. Nie zawsze jest to podyktowane wygodą czy nawet ergonomią pracy, a po prostu bezpieczeństwem i normami, nakładanymi przez różne urzędy, a z nimi przecież nie ma żartów!

Wykończenie hali właściwymi materiałami

Kolejnym krokiem, po wyborze projektu i wstępnym postawieniu szkieletu hali, jest jej wykończenie. Choć dach, ściany i cała konstrukcja może być w większości wykonana ze stali i metalu, to trzeba pamiętać o wentylacjach, odpowiednim świetle, a także o.. posadzce!

Dlaczego tak bardzo zwracamy na to uwagę? Chociażby ze względu bezpieczeństwa oraz zachowania czystości na miejscu pracy. Podłogi przemysłowe również powinny spełniać normy, które każda branża ma z góry określone. Najczęściej w przypadku przemysłu, korzysta się z takich materiałów jak żywicy epoksydowej czy poliuretanu. Dlaczego nie beton, płytki czy może nawet.. panele? Odpowiedź na to pytanie jest zbyt prosta – chodzi też o wytrzymałość tych materiałów. Jeżeli duże, ciężkie elementy upadną na posadzkę wykonaną z betonu czy płytek, bardzo szybko dojdzie do urazów tych materiałów – będą pękać, stwarzając zagrożenie.

Wszelkie upadki, wylania materiałów (nawet tych niebezpiecznych) na posadzki z żywicy epoksydowej czy poliuretanowej nie powodują żadnych odkształceń, ponieważ te materiały charakteryzują się doskonałymi właściwościami i twardością. Są odporne nawet na działania środków chemicznych i tych, które przy kontakcie ze skórą mogą stwarzać zagrożenie. Dlatego dla bezpieczeństwa pracowników, jak i ciągłości linii produkcyjnej, lepiej stawiać na dobre i sprawdzone rozwiązania. W ten sposób można zaoszczędzić pieniądze na kolejnych remontach, odszkodowaniach jak i czas i nerwy pracodawcy http://www.eradur.com.pl/

Poprzedni artykułJak wyleczyć wrastające paznokcie?
Następny artykułCzy to się opłaca?