Strona główna Bez kategorii Umawiają się na mecze w internecie, grają w rzeczywistości

Umawiają się na mecze w internecie, grają w rzeczywistości

211
0

Ponad 155 tysięcy zawodników bierze udział w Lidze Nike Playarena w całej Polsce. Dla niewtajemniczonych jest to amatorska liga piłki nożnej sześcioosobowej, w której drzemie potężna siła. Mecze rozgrywane są systemem każdy z każdym, na orlikach i boiskach osiedlowych. W Leżajsku rozgrywki ruszają od lipca 2014 , gdy to znaleźli się chętni na utworzenie lokalnej ligi. Zapraszamy wszystkich miłośników piłki nożnej do sprawdzenia swoich umiejętności na boisku, a nie przed ekranem komputerów. Aby przystąpić do rozgrywek wystarczy założyć drużynę w serwisie Playarena.pl i już można rozpocząć walkę o tytuł najlepszej drużyny w Leżajsku, a następnie o Mistrzostwo Polski Playarena.

Liga Nike Playarena to zawody, w których udział jest całkowicie darmowy i dostępny dla każdego. To największa tego typu sieć lig w całej Europie. W województwie podkarpackim, istnieją już ligi w Dębicy i Krośnie, a więc Leżajsk będzie miał swoją ligę jako trzecie podkarpackie miasto!

– Początek na pewno będzie ciężki, jednak z każdym kolejnym miesiącem do rozgrywek przybywają kolejni pasjonaci piłki nożnej. Dzięki zaangażowaniu i pasji znajomych do ligi zapisało się już 12 drużyn lecz ta liczba rośnie z dnia na dzień. Cieszymy się z nawiązanej współpracy z Kurierem Powiatowym i nie mamy wątpliwości, że dzięki takiemu partnerowi jesteśmy w stanie dalej rozwijać nasze rozgrywki. Mamy nadzieje, że z każdym kolejnym tygodniem liczba drużyn, a co za tym idzie także zawodników będzie rosła– mówi Dawid Salwach, Ambasador Playarena w Leżajsku.

Na mecze zawodnicy umawiają się za pośrednictwem serwisu www.playarena.pl. Drużyny walczą o cenne punkty, dzięki którym mogą awansować na Mistrzostwa Polski Ligi Nike Playarena. Ilość drużyn, które dostają się do turnieju, jest uzależniona od ilości rozegranych spotkań ligowych. Im więcej meczów, tym więcej teamów awansuje do rozgrywek o tytuł Mistrza Polski.

Leżajska Liga Nike Playarena jest otwarta dla wszystkich „zapalonych” graczy. Wystarczy stworzyć drużynę liczącą od 6-ciu do 25-ciu zawodników, zapisać się na www.playarena.pl i zagrać o wysoką stawkę. By grać i oddawać się pasji nie ważny jest ani wiek, ani płeć.

Od lipca tego roku udało się uruchomić ligę na terenie powiatu leżajskiego. Sezon zakończył się ostatniego dnia czerwca, a wyłoniony wtedy mistrz pojedzie reprezentować ligę na Mistrzostwa Polski grupy wschodniej. Liga w Leżajsku jest trzecią tego typu liga na Podkarpaciu oprócz naszego powiatu liga gości również w Dębicy i Krośnie. Rozgrywki mają profesjonalną formułę tabela i wyniki dostępne są na stronie www.playarena.pl

Aby dołączyć do ligi każdy zawodnik musi na portalu stworzyć swój profil. Jest to tak zwana karta zawodnicza w której to podajemy swoje podstawowe dane typu wzrost waga lepsza noga i oczywiście zdjęcie. Gdy już założymy konto musimy stworzyć lub dopisać się do drużyny którą będziemy reprezentować (zapisy otwarte przez cały sezon). Obecnie w lidze uczestniczy 12 drużyn ale w najbliższym czasie liczba ta powinna wzrosnąć do 14. Zaletą Playareny jest brak terminarza to kapitanowie drużyn ustalają kiedy i z kim grają jak również dogadują szczegóły typu czas spotkania i liczba zawodników.

Jako liga posiadamy swoja grupę na Facebooku, która zrzesza członków ligi, jak również własny fun page na którym publikujemy zdjęcia i filmy z rozgrywek. Zainteresowanie ligą jest sporę a na chwilę obecną w naszej lidze w 12 klubach gra ponad 150 zawodników. Nie ukrywam, że jako cel na ten sezon postawiłem sobie zebranie około 20 ekip tak aby na Mistrzostwa Polski mógł pojechać również vice mistrz ligi. Stanie się tak jedynie gdy  liga będzie rozgrywać sporo spotkań a przy systemie mecz i rewanż możliwe jest to tylko gdy do ligi dołączą kolejne zespoły. Liczę na nawiązanie owocnej współpracy zmierzającej do rozwinięcia ligi – podkreśla Dawid Salwach.

ź: Grodzisko Dolne

Poprzedni artykułPrzemoc w rodzinie – gdzie szukać pomocy
Następny artykułRywalizacja na światowym poziomie