Strona główna Bez kategorii Co powinno znaleźć się w każdej kuchni?

Co powinno znaleźć się w każdej kuchni?

510
0

To pytanie zadają sobie osoby, które przeprowadzają się na swoje i muszą kupić praktycznie wszystko. Duże utrudnienie mają ci, którzy do tej pory niewiele robili w kuchni, bo ktoś ich w każdej czynności wyręczał. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w podstawowej kuchennej wyprawce.

Garnki i patelnie
Bez nich ugotowanie czegokolwiek będzie niemożliwe. W pakiecie z garnkami warto od razu kupić także patelnie, która umożliwi nam smażenie i przygotowywanie m.in. jajecznicy. Jakie garnki kupić? Najpopularniejsze na rynku są garnki nierdzewne wyposażone w niegrzejące się uchwyty. Do garnków powinny być dołączone pokrywki, dzięki którym szybciej ugotują się przygotowywane przez nas potrawy, a także będzie można z powodzeniem przechowywać je w lodówce. Na sam początek przydadzą się co najmniej trzy rozmiary garnków: mały, średni i duży.

Noże i deska
Przydadzą się do krojenia różnego rodzaju składników, w tym warzyw i owoców. Celowo napisaliśmy noże, a nie jeden nóż, gdyż podobnie jak w przypadku garnków lepiej kupić od razu cały zestaw dobrych jakościowo noży (np. ze strony https://ostry-sklep.pl/). Mały nożyk będzie idealny do obierania warzyw, średni będzie dobry do siekania i smarowania, natomiast duży nóż umożliwi krojenie chleba i porcjowanie mięsa.

Cedzak do makaronu
O ile gotowanie i odcedzanie ryżu czy kaszy, która jest w woreczku nie sprawi nikomu dużych trudności to odcedzenie makaronu, szczególnie tego drobnego, bez użycia cedzaka może być praktycznie niemożliwe. Rozmiar i rodzaj cedzaka do makaronu najlepiej wybrać samemu.

Zastawa obiadowa
Ilość poszczególnych talerzy powinna być uzależniona od liczby ich użytkowników i pomnożona co najmniej przez dwa. Zastanawiasz się pewnie dlaczego. Ano dlatego, że ciągłe mycie talerzy może być bardzo uciążliwe i warto mieć dla każdego chociaż jeden w zapasie. Dodatkowo nadprogramowe talerze będą jak znalazł, gdy odwiedzą Cię goście. Jeśli masz zmywarkę to koniecznie wybierz takie, które będzie można w niej myć.

Przybory do mieszania
Kupiłeś teflonową patelnię? Wybierz do niej taką łyżkę, która nie naruszy jej delikatnej powierzchni. Z pewnością przyda Ci się także chochla czy tłuczek do ziemniaków. Najlepiej jest kupić cały zestaw tego rodzaju przyborów kuchennych, żeby w trakcie gotowania nie okazało się, że czegoś Ci brakuje. Całe komplety niezbędnych w kuchni przyborów można kupić w każdym dobrze wyposażonym sklepie gastronomicznym.

Poprzedni artykułUbranka dla małych księżniczek, czyli prezenty dla fanek Frozen
Następny artykułJak wyleczyć wrastające paznokcie?