ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEJ W LASZCZYNACH [NOWE FAKTY]

Wczoraj wieczorem leżajscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Laszczynach. 79-letnia kobieta została potrącona przez opla. W wyniku odniesionych obrażeń, piesza zmarła.

Do zdarzenia doszło przed godz. 18, na drodze w Laszczynach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący oplem jadąc od miejscowości Laszczyny w kierunku Chodaczowa potrącił pieszą. W wyniku odniesionych obrażeń, 79-letnia mieszkanka powiatu leżajskiego zmarła. Kierujący samochodem był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Śmiertelny wypadek w Powiecie Leżajskim

W dniu wczorajszym przed godz. 18:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadki w Powiecie Leżajskim. Służby będące na miejscu ustaliły wstępnie, że kierujący oplem potrącił kobietę. Pomimo reanimacji, kobiety nie udało się uratować. 

Na miejscu był prokurator, który wspólnie z policją stara się wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

Wyjątkowa – Choinka w Grodzisku Górnym

Na nowym rondzie w Grodzisku Górnym druhowie pod kierownictwem dh Dominika Sołka skonstruowali i ustawili wysoką na ponad 6 metrów choinkę, która zwiastowała zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

Całość została sfinansowana przez Urząd Gminy w Grodzisku Dolnym.

2 nowe wiaty przystankowe w Gminie Grodzisko Dolne

Na terenie Gminy Grodzisko Dolne pojawiły się 2 nowe wiaty przystankowe, co znacząco poprawiło wygląd naszego otoczenia. Zostały one zamontowane przy rondzie w Grodzisku Górnym oraz obok Galerii w Grodzisku Dolnym.

Usytuowanie wiat w tych miejscowościach wynikało z potrzeby polepszenia estetyki naszej gminy. Wszystkim nam zależy na tym, by żyć w zadbanym i pięknym otoczeniu w związku z czym, gmina planuje sukcesywnie wymieniać stare wiaty przystankowe na nowe.

Obiekty zakupione zostały ze środków budżetu gminy.

 

Fragment  szaty Maryi trafi do Grodziska

Święta Bożego Narodzenia są przepięknym czasem, który możemy spędzić w gronie rodzinnym ale też czasem wielu przemyśleń dotyczących naszej wiary. Przytaczane wielokrotnie w tym okresie historie związane z pojawieniem się na świecie małego Jezusa i losy Jego rodziny skłaniają do wielu refleksji. Niewątpliwie jest to wielka tajemnica wiary, która jest indywidualną kwestią każdego z nas, jednak są pewne elementy przybliżające nas do tego świętego wydarzenia dającego początek chrześcijaństwu.

Już wkrótce cząstka Betlejem pojawi się w grodziskiej parafii. Pod jaką postacią? Otóż w maju trafi tu już na stałe relikwiarz, w którym oprócz relikwii wielu świętych żyjących w pierwszych wiekach, znajduje się także fragment sukni, w którą odziana była Maryja podczas objawienia Anioła oraz w trakcie narodzin Dzieciątka Jezus.

Szata z której pobrany został fragment znajduje się obecnie w jednej z francuskich katedr, 90 kilometrów od Paryża, w miejscowości Chartres. W miejscu tym od lat czczono Maryję jako rodzicielkę Syna Bożego, przez co w roku 876 cesarz Imperium rzymskiego Karol Wielki podarował świątyni szatę Maryi. Katedra ta jest corocznie odwiedzana przez tysiące pielgrzymów, którzy poprzez wstawiennictwo Matki Bożej wypraszają łaski dla swoich rodzin.

Relikwiarz, który trafi wkrótce do Kościoła pw. Świętej Barbary i Anny w Grodzisku Dolnym, przybliży nas niewątpliwie do tej wielkiej tajemnicy Narodzin Jezusa a także sprawi, iż będziemy mieć tu na miejscu małe Betlejem.

Daniel Matuszek Mistrzem Polski MMA 2019

W niedzielę 10 listopada w Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski MMA 2019. Były to pierwsze tego typu zawody organizowane pod egidą niedawno powstałego Polskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki.

W zawodach uczestniczyło aż 420 zawodników. Rywalizowali oni w dziewięciu kategoriach – od kadetów (od 13 lat) do mastersów (powyżej 35 lat).

Daniel, mieszkaniec naszej gminy, po dwóch wygranych mógł cieszyć się z odzyskanego tytułu Mistrza Polski w kategorii -66kg full contact (jest to formuła walk MMA, w których zasady są identyczne jak w pojedynkach zawodowych).

Obie walki udało mu się zakończyć przed czasem. Pierwszą przez poddanie a drugą przez TKO (Techniczny nokaut – zwykle jest ogłaszany, gdy sędzia lub inne osoby np. lekarz ringowy, sam zawodnik lub jego trener, przerwie pojedynek z powodu niezdolności zawodnika do kontynuowania dalszej walki, mimo że ten nie został wyliczony. W takim przypadku decyzja o technicznym nokaucie podejmowana jest w wyniku przekonania, że dalsza walka może zagrozić jego zdrowiu lub życiu.).

Wygrana to dla niego nie tylko kolejny udany start, ale też powrót do zwycięstw po przegranej, jaką poniósł w czerwcu w zawodowej walce na Armia Fight Night 6, podejmując rywala z Radomia zajmującego pierwsze miejsce w europejskim rankingu zawodników tej samej kategorii.

Mamy nadzieję, że nowy rok przyniesie kolejne nowe zwycięstwa, które będzie mógł wpisać na swoje konto.

Ronnie Ferrari na żywo!

Ronnie Ferrari może pochwalić się nowym rekordem w serwisie YouTube. Jego wielki przebój „Ona by tak chciała” to pierwsza polska piosenka w historii, do której teledysk polubiono ponad milion razy. Ronnie Ferrari dokonał tego zaledwie w niecałe cztery miesiące. Można powiedzieć, że Ronnie Ferrari z dnia na dzień stał się gwiazdą internetu. Klip do jego kawałka Ona by tak chciała obejrzano już ponad 65 milionów razy.

Już 19.01 tj. Niedziela o godz. 20:30, Ronnie zagości w Igloo Club w Grodzisku Dolnym. W imieniu organizatorów zapraszamy!

 

Wjechał ciągnikiem w budynek

Dziś ok. godz. 9:30 doszło do wypadku w Grodzisku Górnym. Według relacji świadka traktorzysta jadący drogą z niewyjaśnionych przyczyn skręcił z głównej drogi zatrzymując się na ścianie. W miejscu zdarzenia ruch puszczany jest wahadłowo.
Kierowca, który najprawdopodobniej zasłabł został zabrany przez pogotowie.
fot. KrissTof