Nasz Nowy Dom – Komentarz prezesa PGK w Grodzisku Dolnym

„Nasz nowy dom” to program Telewizji Polsat, w którym spośród zgłoszonych rodzin wybierane są te najbardziej potrzebujące i którym oferowana jest pomoc, w postaci gruntownego remontu domu czy mieszkania. Wszystko odbywa się w ciągu 5-6 dni, podczas nieobecności rodziny, która w tym czasie spędza miło czas oddając się wypoczynkowi i innym atrakcjom. W tym samym czasie ekipa budowlana pod kierownictwem prowadzącej Katarzyny Dowbor, kierownika budowy oraz architekta, podejmuje się remontu, którego finałem jest powrót rodziny do odnowionego domu. Program ten jest ogromną szansą dla rodzin, dając im na nowo poczucie bezpieczeństwa i ogromną radość oraz nadzieję na lepszą przyszłość.

W poniedziałek (1 lipca) ekipa remontowa i telewizyjna pojawiła się w Grodzisku, a informację o remoncie rodzinie przekazał nie kto inny, jak sama prowadząca – Katarzyna Dowbor. Następnego dnia rozpoczął się remont, podczas którego rodzina spędzała czas na wypoczynku w czterogwiazdkowym hotelu „Sokół” w Łańcucie. Dodatkowo rodzinie zagwarantowano moc dodatkowych atrakcji podczas pobytu.

Rodzina do swojego nowego domu wróciła w sobotę a radościom nie było końca. Emisja odcinka z Grodziska na antenie Polsatu planowana jest we wrześniu. Wtedy też będzie można poznać historię rodziny oraz prześledzić każdy dzień przeprowadzonego remontu. Warto wspomnieć, iż podczas remontu pomagali mieszkańcy i przyjaciele rodziny.

Do ekipy budowlanej dołączyli też przyjaciele rodziny oraz strażacy. Wśród nich był także przełożony z pracy pana Marka. – Każdy z nas chciał tu być i pomóc – mówi. A sąsiedzi przygotowali dla wszystkich pracujących przy nowym domu słodkie bułeczki. Pani sołtys wsi Grodzisko Dolne zaznacza, że z wielką przyjemnością zjawili się na budowie. – Jest naprawdę dobrym człowiekiem i jemu najbardziej potrzebne było nowe lokum – mówi o dzielnym tacie siedmioletniej Julii.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy jako koledzy z pracy Marka Korzystki w PGK Grodzisko Dolne wspomóc ekipę Polsatu -programu “Nasz nowy dom”. Sami zaproponowaliśmy wykonanie własnym siłami przyłącza kanalizacyjnego i prac porządkowych, co zostało bardzo ciepło przyjęte. Wspomógł nas Pan Stanisław Papak- właściciel koparki. Nasi pracownicy zaprzyjaźnili się z pracownikami ekipy “Nasz nowy dom” i były to niezapomniane chwile, które będziemy długo wspominać. Wszyscy pracownicy PGK chcieli bardzo pomoc Markowi. Była to dla nas wielka radość kiedy na naszych oczach z dnia na dzień powstawał dla Marka i Jego córki nowy piękny dom.Fajnie, że słoneczko Polsatu tym razem zaświeciło dla Nich.To nasz bardzo dobry kolega i warto było zaangażować się w tą piękną inicjatywę.
Marek Ordyczyński – Prezes PGK w Grodzisku Dolnym

Nasz Nowy Dom – O projekcie słów parę…

Pan Marek mieszka z córeczką w niewielkiej wsi. Wychowuje ją całkowicie sam. Niestety żyją w jednym pokoju w domu rodzinnym, w którym są z nimi także jego bracia uzależnieni od alkoholu. Mężczyzna nie chce, aby Julka wychowywała się w takich warunkach. Dlatego kupił bardzo stare lokum. Wymaga ono jednak interwencji Katarzyny Dowbor i jej ekipy.

Po śmierci kobiety bracia alkoholicy wprowadzili się do domu rodzinnego. Pan Marek nie chciał, żeby jego córka widziała to wszystko, więc kupił stare, drewniane lokum do remontu. Wszystko po to, żeby jak najszybciej wyprowadzić się z zajmowanego obecnie pokoju. Pragnie, aby Julka wychowywała się w normalnych warunkach.

Niestety kupiony dom był w znacznie gorszym stanie, niż pan Marek przypuszczał. Brak środków finansowych sprawił, że remont ciągnie się już trzy lata, a do użytku nadaje się jedynie jeden pokój. – Walczyłem z nim bardzo długo – stwierdza. W budynku nadal nie ma kuchni, łazienki ani kanalizacji. – Bez tego wszystkiego nie da się tam mieszkać – wskazuje. Dziewczynka bardzo lubi być z ojcem podczas tych działań i cały czas go wspiera. – Tata remontuje, a ja staram się mu pomóc – mówi Julka. Co ważne, mężczyzna utrzymuje rodzinę całkowicie sam, z własnej pracy. Nie pobiera żadnych zasiłków z opieki społecznej. Jedynym jego marzeniem jest przeniesienie się do własnego mieszkania.

Remont tak zniszczonego budynku to ryzykowne przedsięwzięcie, ale podejmie się go ekipa Artura Witkowskiego. Nowy dom pana Marka i Julki zaprojektuje Martyna Kupczyk. W tym czasie zadowolona z decyzji Katarzyny Dowbor rodzina jedzie na wakacje do hotelu położonego w Łańcucie.

Projektantka ich nowego wnętrza odwiedza dzielnego tatę i jego córeczkę. Pokazuje im film, na którym widzą, co dzieje się w Grodzisku Dolnym. To dla nich duże zaskoczenie, ale wielka radość! – Cieszę się, że będę miała nowy dom – uśmiecha się Julka. – Będzie nowe, lepsze niż to, co było – nieśmiało mówi pan Marek.

Przed rodziną dzień pełen przygód. Martyna zaplanowała dla nich atrakcje, które dostarczą sporą dawkę adrenaliny. Pierwszą z nich jest lot śmigłowcem nad okolicą. Tego na pewno nigdy w życiu nie zapomną! – Bardzo nam się podobało. Pierwszy raz w życiu czymś leciałem – zachwyca się niespodzianką mężczyzna. – Nie bałam się! – pointuje odważna dziewczynka.

Łańcut słynie z Muzeum Powozów, dlatego architekt programu zabrała pana Marka i Julkę na przejażdżkę jednym z nich. – Bardzo lubię konie – mówi siedmiolatka, która nie może się nacieszyć jazdą. – Ja też je lubię, tak jak moja córka – uśmiecha się jej tata. Ale to nie koniec zabawy. Dorożka zatrzymała się przy słynnym zamku. Martyna wiedząc, że siedmiolatka jest zafascynowana księżniczkami, zorganizowała jej spotkanie z… księżną. Julia jest wniebowzięta!

Do ekipy budowlanej dołączyli też przyjaciele rodziny oraz strażacy. Wśród nich był także przełożony z pracy pana Marka. – Każdy z nas chciał tu być i pomóc – mówi. A sąsiedzi przygotowali dla wszystkich pracujących przy nowym domu słodkie bułeczki. Pani sołtys wsi Grodzisko Dolne zaznacza, że z wielką przyjemnością zjawili się na budowie. – Jest naprawdę dobrym człowiekiem i jemu najbardziej potrzebne było nowe lokum – mówi o dzielnym tacie siedmioletniej Julii.

Kiedy już wszystko jest gotowe, rodzina może wrócić do swoich czterech kątów. Będzie jednak zaskoczona, bo zmieniło się w nim dosłownie wszystko. Czy pan Marek i jego córka zaniemówią, gdy zobaczą efekt ciężkiej, pięciodniowej pracy?

ź: https://www.polsat.pl/news/2019-10-17/nasz-nowy-dom-odcinek-155-grodzisko-dolne/

 

Odcinek dostępny pod: https://www.ipla.tv/wideo/rozrywka/Nasz-nowy-dom/5002418/Sezon-13/5016789/Nasz-nowy-dom-Odcinek-155/d59b82e9fea908e6af84686b3809ddb8

Nasz nowy dom w Grodzisku Dolnym

Grodzisko Dolne to spora wieś nieopodal Leżajska. Mieszka tu pan Marek, który od kilku lat samotnie wychowuje swoją siedmioletnią córkę Julkę. Mężczyzna kupił stary, drewniany dom do remontu, by jak najszybciej wyprowadzić się z zajmowanego obecnie pokoju w domu rodzinnym. Nie chce, by Julka wychowywała się w towarzystwie jego uzależnionych od alkoholu braci.

Niestety, kupiony dom był w znacznie gorszym stanie, niż pan Marek przypuszczał. Brak środków finansowych sprawia, że remont ciągnie się już 3 lata, a do użytku nadaje się jedynie jeden pokój. W budynku nadal nie ma kuchni, łazienki ani kanalizacji. Remont tak zniszczonego budynku to ryzykowne przedsięwzięcie, którego podejmuje się ekipa Artura Witkowskiego. Nowy dom pana Marka i Julki zaprojektuje Martyna Kupczyk.

Dokument zostanie wyświetlony w czwartek.

ź IPLA.TV

Zostań dawcą krwi

Dzisiaj, jutro, za rok… Każdy kiedyś może potrzebować krwi. Nie da się jej niczym zastąpić, ale można się nią podzielić. Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, dlatego zachęcamy do honorowego oddawania krwi. Szlachetną ideę krwiodawstwa promuje gminny witacz.

Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest BEZPIECZNE i nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny, więc nic Ci nie grozi, a:

  • ratujesz życie i zdrowie drugiego człowieka,
  • za każdym razem gdy oddajesz krew masz wykonywane badania laboratoryjne,
  • w dniu oddania przysługuje Ci zwolnienie z pracy, szkoły,
  • możesz uzyskać zwrot kosztów przyjazdu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub najbliższego Terenowego Oddziału Centrum,
  • otrzymujesz czekolady jako ekwiwalent kaloryczny.

Nie przechodźmy obojętnie obok placówek służby krwi oraz ruchomych punktów poboru. Odpowiednia stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo, w jakim momencie będziemy zmuszeni sami lub nasi bliscy z niej skorzystać.

Najbliższa placówka terenowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znajduje się w Szpitalu Powiatowym w Leżajsku, ul. Leśna 22 (I piętro), tel. 17 2420307, godziny pracy 7.00-13.35; godziny rejestracji dawców 7.00-10.30.

DOŁĄCZ DO TYCH, KTÓRZY RATUJĄ ŻYCIE I ZDROWIE – ZOSTAŃ DAWCĄ KRWI!

Powstaje nowa strefa wypoczynku w Grodzisku Dolnym

Budowa dwóch placów zabaw wyposażonych w urządzenia siłowni zewnętrznej oraz urządzenia sprawnościowe i zabawowe dla dzieci, miejsce na ognisko, spacerowe alejki, oświetlenie terenu wraz z instalacją fotowoltaiczną – to wybrane elementy zagospodarowania przestrzeni publicznej za Ośrodkiem Kultury w Grodzisku Dolnym, które wykonuje gmina Grodzisko Dolne dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

500 tys. zł dofinansowania na rozbudowę lokalnej infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej za Ośrodkiem Kultury otrzymał samorząd gminy Grodzisko Dolne. Realizacja projektu zakłada stworzenie zagospodarowanej strefy wypoczynku dla mieszkańców gminy.

W ramach realizacji zadania wykonane zostaną także odpowiednie nasadzenia zieleni oraz zamontowane zostaną elementy małej infrastruktury, w tym specjalne zmgławiacze dla ochłody w upalne dni.

Nowa strefa rekreacji stanowić będzie dopełnienie powstałego w zeszłym roku parku w Grodzisku „Miasteczku”. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane „Hołyszko” z Przemyśla. Prace potrwają do końca października br.

W chwili obecnej na terenie budowy trwają roboty ziemne oraz prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

ź: Grodzisko Dolne

„Nasz nowy dom” w Grodzisku Dolnym

W ubiegłym tygodniu ekipa telewizyjna popularnego programu Polsatu „Nasz nowy dom” pojawiła się w powiecie leżajskim. Jedna z potrzebujących rodzin w miejscowości Grodzisko Dolne dzięki ekipie zyskała nowy dom.

„Nasz nowy dom” to program Telewizji Polsat, w którym spośród zgłoszonych rodzin wybierane są te najbardziej potrzebujące i którym oferowana jest pomoc, w postaci gruntownego remontu domu czy mieszkania. Wszystko odbywa się w ciągu 5-6 dni, podczas nieobecności rodziny, która w tym czasie spędza miło czas oddając się wypoczynkowi i innym atrakcjom. W tym samym czasie ekipa budowlana pod kierownictwem prowadzącej Katarzyny Dowbor, kierownika budowy oraz architekta, podejmuje się remontu, którego finałem jest powrót rodziny do odnowionego domu. Program ten jest ogromną szansą dla rodzin, dając im na nowo poczucie bezpieczeństwa i ogromną radość oraz nadzieję na lepszą przyszłość.

Dzięki zgłoszeniu i pozytywnej weryfikacji fachowców z programu, marzenie o nowym domu spełniło się w Grodzisku Dolnym. W minionym tygodniu pracowała tam ekipa programu, odmieniając życie jednej z tutejszych rodzin – ojcu samotnie wychowującemu córkę.

W poniedziałek (1 lipca) ekipa remontowa i telewizyjna pojawiła się w Grodzisku, a informację o remoncie rodzinie przekazał nie kto inny, jak sama prowadząca – Katarzyna Dowbor. Następnego dnia rozpoczął się remont, podczas którego rodzina spędzała czas na wypoczynku w czterogwiazdkowym hotelu „Sokół” w Łańcucie. Dodatkowo rodzinie zagwarantowano moc dodatkowych atrakcji podczas pobytu.

Rodzina do swojego nowego domu wróciła w sobotę a radościom nie było końca. Emisja odcinka z Grodziska na antenie Polsatu planowana jest we wrześniu. Wtedy też będzie można poznać historię rodziny oraz prześledzić każdy dzień przeprowadzonego remontu. Warto wspomnieć, iż podczas remontu pomagali mieszkańcy i przyjaciele rodziny.

Sezon kąpielowy na “Czystym” oficjalnie rozpoczęty!

Przed nami wakacje, a rosnące temperatury zachęcają plażowiczów do poszukiwania ochłody w kąpieli wodnej. I wcale nie trzeba jechać nad morze, aby móc cieszyć się słońcem, plażą i wodą. Na sezon kąpieliskowy 2019 Gmina Grodzisko Dolne przygotowała dla mieszkańców i turystów swoją największą atrakcję wypoczynkową – zbiornik wodny „Czyste”. Można tu poplażować, uprawiać sporty wodne, łowić ryby…albo pójść na grzyby.

Od 22 czerwca gmina rozpoczyna sezon kąpieliskowy. Od tego dnia dwóch ratowników będzie strzec bezpieczeństwa i letniego wypoczynku plażowiczów. Z kąpieli może skorzystać absolutnie każdy. Bezpłatne kąpielisko czynne będzie codziennie do 1 września, w godzinach od 11 do 19. Teren kąpieliska wydzielono kolorowymi bojami. Wyznaczonej strzeżonej linii brzegowej pilnować będą ratownicy z uprawnieniami. Korzystanie z kąpielisk poza wyznaczonymi godzinami jest możliwe, ale odbywa się na własną odpowiedzialność.

Poleniuchować można na plaży – świeżo usypanej piaszczystej na wysokości molo, na długości 120 m.b., oraz trawiastej – w pozostałej części zbiornika. W sezonie letnim woda jest regularnie badana przez sanepid. Nadaje się do kąpieli.

Ź: Grodzisko Dolne

Kort tenisowy już otwarty

W dniu 2 kwietnia br. miało miejsce uroczyste otwarcie pełnowymiarowego kortu tenisowego, na bazie którego w okresie zimowym będzie funkcjonować lodowisko. Obiekt ten wchodzi w skład kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy stadionie sportowym LKS „ Grodziszczanka ” w Grodzisku Górnym.

Obiekt jest czynny siedem dni w tygodniu od godziny 14.00 do 20.00. Zarządcą obiektu jest pan Józef Miś, do którego należy zwracać się ze wszystkimi sprawami związanymi z użytkowaniem i korzystaniem z kortu i lodowiska.