Strona główna Bez kategorii Wirtualne Muzea Podkarpacia

Wirtualne Muzea Podkarpacia

220
0

Chcąc dotrzeć z ofertą kulturalną do jak największej liczby odbiorców, muzea coraz chętniej dzielą się swoimi zbiorami w postaci cyfrowej. W ramach innowacyjnego projektu „Wirtualne Muzea Podkarpacia” zrealizowanego z inicjatywy Muzeum Okręgowego w Rzeszowie stworzono możliwość wirtualnych odwiedzin wnętrz muzealnych, jak i bliższego zapoznania się z dotychczas zgromadzonymi zasobami muzealnymi, w trzynastu muzeach Podkarpacia.

W ramach projektu realizowanego przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie powstało nowoczesne studio Laboratorium 3D, mające możliwości skanowania laserowego i optycznego, które pozwala na wizualizację obiektów muzealnych i wykorzystanie ich do celów edukacyjnych, konserwatorskich i badań naukowych. W witrynie projektu można obecnie obejrzeć obiekty z 13 podkarpackich muzeów, prezentowanych w sposób tradycyjny jak również w formie animacji, wirtualnych spacerów, czy globalnej panoramy.

Wirtualne Muzea Podkarpacia nie funkcjonują jako substytut zwiedzania, ale jako zachęta, aby przyjść i zobaczyć jeszcze więcej na własne oczy. Dlatego ważne jest też, aby nie odsłonić przed internautą zbyt wiele, lecz wzbudzić w nim ciekawość i zachęcić do dokończenia wirtualnej wycieczki w realnej rzeczywistości.

Poprzedni artykułNAJPIĘKNIEJSZY LIST DO ŚW. MIKOŁAJA Z WIERZAWIC
Następny artykułGimnazjaliści z Grodziska Górnego najlepsi na turnieju robotów w Koszycach