Szybka interwencja leżajskich policjantów doprowadziła do zatrzymania 47-letniego mężczyzny, który w miejscowym sklepie ukradł portfel. Skradziony portfel, a w nim dowód osobisty oraz karty bankomatowe, należały do 44-letniej mieszkanki powiatu leżajskiego.

W sobotę pełniący służbę policjanci ruchu drogowego z leżajskiej komendy otrzymali informację o kradzieży, która miała miejsce w pobliskim sklepie. Z uzyskanych informacji wynikało, że kobieta po zrobieniu zakupów, pozostawiła w sklepie portfel z pieniędzmi, dowodem osobistym i kartami bankomatowymi. Gdy się zorientowała i wróciła po portfel, już go nie było. Szybka interwencja funkcjonariuszy pozwoliła zatrzymać złodzieja, którym okazał się 47-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Sprawca ukrył się przed policjantami w trawie przy posesji, niedaleko sklepu.

Został zatrzymany, a następnie przedstawiono mu zarzuty zaboru celem przywłaszczenia dowodu osobistego oraz trzech kart bankomatowych oraz kradzieży portfela wraz z niedużą kwotą pieniędzy. Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów, a skradzione przedmioty odzyskano.