Strona główna Gmina Leżajsk Jak wyczyścić srebrny pierścionek?

Jak wyczyścić srebrny pierścionek?

81
0
Close up fashion details of a black leather jacket and silver ring accessories. Fancy outfit, female accessories

Pasta do zębów, roztwór wody i soli na folii spożywczej, specjalne płyny do czyszczenia biżuterii – jest wiele patentów na pozbycie się nieestetycznych osadów czy nalotów ze srebrnej biżuterii. Podpowiadamy kilka najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na wyczyszczenie srebrnego pierścionka.

Na co trzeba uważać? Zasady ogólne przy czyszczeniu biżuterii

Nawet jeśli używasz środków przeznaczonych specjalnie do czyszczenia srebrnej biżuterii, zawsze wykonaj testy, czy preparat na pewno jest bezpieczny dla wszystkich elementów. Wypróbuj produkt lub samodzielnie przygotowaną mieszankę na spodniej stronie pierścionka. Jeśli po kilku godzinach nie zauważysz śladów uszkodzenia powierzchni, oznacza to, że środek jest bezpieczny do czyszczenia Twoich precjozów.

Na stronie https://bonore.pl/ – autoryzowanego sprzedawcy szlachetnej biżuterii – można wyczytać cenną poradę na temat czyszczenia produktów jubilerskich, mianowicie: niektóre środki mogą być odpowiednie do czyszczenia srebra, ale mogą zmatowić czy porysować elementy zdobiące pierścionek, takie jak perły, kamienie szlachetne czy cyrkonie. Dlatego zawsze rekomenduje się przeprowadzić próbę, aby nie zniszczyć ulubionej biżuterii.

Domowe sposoby na wyczyszczenie pierścionka ze srebra

1. Czyszczenie srebrnego pierścionka pastą do zębów

Nałóż niewielką ilość pasty do zębów (najlepiej bez dodatków wybielających) na miękką szczoteczkę do zębów. Delikatnie wmasuj pastę w powierzchnię biżuterii. Następnie spłucz pierścionek czystą wodą i osusz miękką szmatką.

2. Czyszczenia srebrna popiołem

Ten sposób był znany już naszym babkom. Nanieś niewielką ilość popiołu na szmatkę i pocieraj nią pierścionek, aż ujrzysz pełen blask srebra.

3. Roztwór soli kuchennej i folia aluminiowa

Teraz czas na małą lekcję chemii w domowym zaciszu. Aby wyczyścić srebrny pierścionek z osadów przygotuj roztwór soli kuchennej i wody. Wyłóż szklane lub ceramiczne naczynie folią spożywczą, wlej niewielką ilość wody i wsyp łyżeczkę soli. Włóż srebro, tak aby roztwór całkiem je przykrył, i zostaw na kilka sekund. Wyciągnij, dokładnie przepłucz pod kranem i osusz biżuterię. Twój pierścionek będzie lśnił blaskiem jak nowy.

4. Roztwór octu, sody i gorącej wody

Na litr wrzątku wsyp łyżeczkę sody kuchennej i wlej łyżeczkę octu. Zanurz pierścionek w roztworze i odczekaj 15 minut. Wyjmij, przepłucz pod bieżącą wodę i wytrzyj ściereczką. Metal rozjaśni się i wszelkie osady się rozpuszczą.

5. Czyszczenie srebrnego pierścionka proszkiem do prania

Wsyp kilka łyżeczek detergentu do kubka z gorącą wodą i umieść w nim pierścionek. Poczekaj około 5 minut, wyciągnij biżuterię, przepłucz ją pod kranem i przetrzyj szmatką. Gotowe.

Specjalistyczne środki do czyszczenia srebra

Na rynku dostępne są również specjalne środki do czyszczenia srebrnych przedmiotów. Możesz zakupić gotowy preparat, który zawiera na przykład mniej niż 5% niejonowych związków powierzchniowo czynnych i kwasów mineralnych, i postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Dostępne są również ściereczki do czyszczenia biżuterii – ich użycie to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli pierścionek jest ozdobiony diamentem czy innym kamieniem ozdobnym.

Poprzedni artykułKOLEJNY SKLEPBRICOMARCHÉNA MAPIE POLSKI – OTWARCIE W LEŻAJSKU
Następny artykułBiurko narożne z regulacją wysokości- czy warto?