Zawodnicy Arki w czołówce finału Mini Olympic Games

223
    0

Po turniejach półfinałowych do finału ogólnopolskiego turnieju tenisa stołowego Mini Olympic Games zakwalifikowało się 64 chłopców i tyle samo dziewcząt. Wśród nich zawodnicy Arki Łętownia – Marcin Doktor i Krystian Kołodziej.

W ostatnich sobotnio-niedzielnych zmaganiach, które rozgrywano w Jastrzębiu Zdroju, Marcin wywalczył 12 miejsce, a Krystian 14 miejsce. Obaj zagrali na bardzo dobrym poziomie.

W tych zawodach więcej szczęścia miał Marcin, bo w fazie grupowej, najgroźniejszy jego rywal z powodu niedyspozycji zdrowotnej oddał mu mecz walkowerem, ale poza tym pokonał kilku wyżej sklasyfikowanych rywali, w tym Trzaskowskiego (mazowieckie) i Stecyszyna (śląskie).

Krystianowi natomiast szczęście nie dopisywało, bo grał bardzo dobrze, pokonał zdecydowanie kilku rywali, ale aż 3 razy przegrał pechowo w stosunku setów 2:3 z Szołkowskim (mazowieckie) w piątym secie 9:11, a przez większość seta prowadził, z Gwizdoniem (śląskie) w decydującym secie 19:21, a miał 6-7 piłek meczowych i z Sawczakiem (podkarpackie) w piątym secie 10:12.

Za rok w tym turnieju jest przed nimi szansa na jeszcze wyższe lokaty, zwłaszcza, że solidnie pracują na treningach, a nagroda Starosty Leżajskiego, jaką ostatnio otrzymali, jeszcze ich dodatkowo do tego motywuje. Przygotowania do zawodów i udział w nich był możliwy dzięki wsparciu, jakie od wielu lat Arka otrzymuje od Gminy Nowa Sarzyna, Powiatu Leżajskiego oraz firm Janusza Janika i Stanisława Buczka.

Tekst: Jan Sum

Poprzedni artykułPoszukiwany mieszkaniec Gminy Grodzisko Dolne ukrywał się w piwnicy