Strona główna Gmina Leżajsk 17. finał Akcji Polacy-Rodakom w leżajskim Muzeum!

17. finał Akcji Polacy-Rodakom w leżajskim Muzeum!

201
0

W leżajskim Muzeum odbył się dziś 17. finał Akcji Polacy-Rodakom organizowanej na naszym terenie przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Leżajsku oraz Muzeum Ziemi Leżajskiej.

W powyższą akcję zaangażowało się tysiące osób z całego powiatu, m. in. szkoły, firmy, harcerze, strzelcy, Młodzież Wszechpolska, którzy pomagali w zbiórce artykułów spożywczych, środków czystości, książek i zabawek, którymi chętnie dzielili się mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości. Dziś z Muzeum, które przez miesiąc było miejscem, w którym składowane i sortowane były dary, odjechały pełne samochody z prezentami, które trafią do najbardziej potrzebujących Polaków na Ukrainie.

Szlachetny cel akcji przyczynił się do zaangażowania ponad trzystu wolontariuszy, którzy poczuli, że pomoc dla Polaków na Kresach to ważna sprawa a nawet obowiązek. Wolontariusze poprzez swoją obecność w punktach zbiórek zebrali ok. 8 ton żywności.

„To są przecież prezenty dla naszych dzieci, polskich dzieci, które są na Ukrainie i na Białorusi. Można powiedzieć, że w Muzeum bije dzisiaj serce dla tych dzieci” – mówi Jacek Kwieciński, Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej.

Wyniki akcji przeszły najśmielsze oczekiwania. Rok temu zebrano niecałe dwie tony żywności, tym razem niemal cztery razy tyle. Wielkie podziękowania należą się koordynatorowi akcji Marianowi Matkowskiemu, który przez ponad miesiąc organizował miejsca zbiórki a także wspólnie z wolontariuszami zbierał i segregował dary.

 

Poprzedni artykułStadion w Grodzisku będzie automatycznie nawadniany
Następny artykułŚmiertelne potrącenie pieszego w Leżajsku