Strona główna Gmina Leżajsk Amerykański dziennikarz Ryan Socash – film o Leżajsku już dostępny!

Amerykański dziennikarz Ryan Socash – film o Leżajsku już dostępny!

620
0

Amerykański dziennikarz Ryan Socash pokazuje obraz Polski Anno Domini 2019 i tworzy prawdziwy dokument naszych czasów! Ekipa odwiedza wielkie polskie miasta i ich atrakcje, ale też małe miasteczka daleko od głównych tras, pokazuje alternatywne szlaki i spotyka się ze zwykłymi ludźmi.

Ryan Socash przemierza kraj od morza do Tatr, poznając jego piękno, tropiąc historię, zachwycając się niesamowitością przyrody i spotykając na swojej drodze ludzi, których nigdzie indziej spotkać nie sposób. Niezależnie od tego, czy wieje halny, czy wiatr od morza. Dziennikarz tropi smaki i smaczki naszego kraju, odkrywając piękno i niesamowitość swojej drugiej ojczyzny.

Film można oglądnąc pod adresem!

https://vod.tvp.pl/video/poland-in-undiscovered,lezajsk-16062021,54353500

Leżajsk to jedno z najstarszych miast Polski południowo-wschodniej. W trakcie pierwszych lat od powstania doświadczyło wielu niszczycielskich najazdów, co uniemożliwiało rozwój osady.

Po blisko pięćdziesięciu latach król Zygmunt I Sary zdecydował się przenieść miasto w nowe miejsce, 5 kilometrów od pierwotnej lokalizacji. W trakcie II wojny światowej miasto znajdowało się pod niemiecką okupacją, a w lipcu 1944 roku zostało zajęte przez wojska sowieckie. W Leżajsku znajduje się grób Elimelecha Weissbluma, jednego z najbardziej znanych cadyków dawnej Polski. Częścią historii miasta jest browar, który tradycją piwowarską sięga aż do 1525 roku.

ź: VOD TVP

 

Poprzedni artykuł8 zarzutów usłyszał 20-letni mieszkaniec gminy Nowa Sarzyna
Następny artykuł51-letni mężczyzna w Starym Mieście, śmiertelnie potrącił 79-letniego rowerzystę