Strona główna Bez kategorii Implanty zębowe

Implanty zębowe

256
0

Od dzieciństwa odczuwamy strach przed dentystą. Najnowsze środki znieczulające ból, niestety nie zmniejszają obaw przed odwiedzeniem gabinetu dentystycznego. W efekcie trafiamy tam w stanie, w którym większość naszych zębów nie nadaje się do leczenia i pozostaje po nich jedynie wspomnienie. Ławo zauważyć, że wszyscy chcemy wyglądać pięknie i wiecznie młodo, a ubytki w uzębieniu powodują, że czujemy się mało atrakcyjni. Dlatego też wracamy do dentysty by uzupełnić braki.

Jednym ze sposobów poprawy naprawy naszego uzębienia są implanty zębowe. Implanty stają się coraz bardziej popularne a to za sprawą mody z zachodu na uzębienie wręcz idealne w każdym wieku. Ze względu na rozwój technologi, jest to jedna z doskonalszych form rekonstrukcji brakujących zębów. Implantem nazywa się tytanową śrubę, umieszczaną w kości szczęki w miejscu, w którym wcześniej znajdował się korzeń zęba. Kolejno mocuje się na śrubie porcelanową koronkę stanowiącą całość nowego, sztucznego zęba. Decyzją wiodącą przy wyborze implantów zębowych jest ich trwałość i komfort w użytkowaniu, trzeba jednak zaznaczyć, że leczenie trwa nawet kilka miesięcy.

Wszczepienie śrub to stosunkowo prosty, można nawet powiedzieć, że rutynowy zabieg. Większego czasu wymaga proces zespalania implantu z kością. Po zabiegu ważne jest utrzymywanie odpowiedniej higieny jamy ustnej i systematyczne kontrolowanie stanu implantu w celu zapobiegnięcia ewentualnym zakażeniom. Warto przejrzeć oferty kilku klinik i dentystów wykonujących ten zabieg. Jeśli chodzi o implanty zębowe wyszkolił specjalistów znanych w całym kraju. Nie oznacza to jednak uciążliwych podróży, dla tych którzy chcą zadbać o swoje zęby. Wielu wybitnych specjalistów w tym zakresie znajduje się również w mniejszych miejscowościach. Ci, którzy nadal stronią od dentysty powinni zapobiegać utracie zębów ze względów na wygląd ale również na koszty jakie niesie za sobą ewentualna naprawa uzębienia.

Poprzedni artykułSkuteczne aparaty ruchome dla najmłodszych
Następny artykułSzanowni Mieszkańcy Gminy Leżajsk!