Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii strona miasta przestała być statyczną informacją i zaczyna pełnić rolę dynamicznej wymiany informacji z mieszkańcami. Już nie tylko ogłoszenia o przetargach czy konkursach pojawiają się na odpowiednich stronach ale np. uruchomiono sekcję aktualności informację te trafiają również na zarejestrowane konta e-mail użytkowników.

Nowością jest podstrona „Zapytaj Burmistrza” a jej intensywność zależy już wyłącznie od czytelników. Żadne zadane pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi.  Przychodzi kolej na sukcesywne uruchamianie następnych źródeł komunikacji. Nowością jest rejestracja numerów telefonów komórkowych po to, aby otrzymywać na nie SMS-y o wydarzeniach, niebezpieczeństwach czy ostrzeżeniach meteo i hydrologicznych.

Jak to zrobić?

Wystarczy wejść w niebieską zakładkę – System informacji dla mieszkańców SMS znajdującej się po prawej stronie i wypełnić zamieszczony tam formularz SMS.

Urząd Miejski zapewnia że będzie starać się nie nadużywać tej formy szybkiej informacji, ale ważne wydarzenia powinny jak najszybciej docierać do mieszkańców – a SMS jest jednym z najskuteczniejszych sposób wysyłania ostrzeżeń.

Przedruk Biuletyn Miejski