Strona główna Gmina Leżajsk Nowa biblioteka z klubem seniora w Giedlarowej

Nowa biblioteka z klubem seniora w Giedlarowej

448
0

Gmina Leżajsk zainwestowała cztery miliony złotych w nową bibliotekę w Giedlarowej, która będzie integrować się z klubem seniora, mając na celu rozwiązanie lokalnych problemów, z którymi borykają się miłośnicy książek i członkowie aktywnego Dyskusyjnego Klubu Książki. Budynek został już wybudowany w stanie surowym, a plan jego wnętrza jest już ustalony.

Nowa biblioteka będzie stanowić serce kulturalne Giedlarowej, umiejscowiona przy głównej drodze w pobliżu ośrodka kultury, zapewniając łatwy dostęp i parking dla użytkowników. Dyrektorka obecnej biblioteki podkreśla, że nowy budynek będzie odpowiednio dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, eliminując potrzebę noszenia książek po stromych schodach, jak ma to miejsce obecnie.

W ramach inwestycji powstanie również klub seniora wyposażony w pełne zaplecze, włączając w to kuchnię, przestrzeń wystawienniczą oraz magazyn, które są aktualnie bardzo potrzebne.

Inicjatywa ta jest istotna, ponieważ, jak zauważają pracownicy biblioteki w Giedlarowej, coraz więcej dzieci sięga po książki, wspierane przez ogólnopolską kampanię „Mała książka, wielki człowiek”, oferującą specjalną wyprawkę, legitymację dla czytelników oraz system zbierania naklejek za przeczytane tytuły.

Obecnie w bibliotece dla dorosłych zarejestrowanych jest 300 osób, które najczęściej wybierają biografie, kryminały oraz książki podróżnicze. Ze względu na duże zainteresowanie nowościami, książki są także eksponowane na parapetach. Inwestycja w nową bibliotekę z klubem seniora, o wartości czterech milionów złotych, została dofinansowana w 80 procentach przez Ministerstwo Kultury.

Poprzedni artykułPrzewidywane utrudnienia drogowe: Co czeka w piątek mieszkańców powiatu leżajskiego?
Następny artykułTłusty Czwartek – Historia Słodkiej Tradycji