Niedzielny koncert Orkiestry Dętej z Grodziska Dolnego zapoczątkował cykl wydarzeń artystycznych zaplanowanych przez Ośrodek Kultury na miesiąc styczeń.

Podczas noworocznego spotkania po raz kolejny można było utwierdzić się w przekonaniu, że grodziska Orkiestra Dęta prezentuje bardzo wysoki poziom, a ciągłe doskonalenie warsztatu i umiejętności nie jest im obce.

W grodziskiej orkiestrze grają ludzie w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i zawodach. Muzykują całe rodziny – rodzice, synowie, córki. Szczególne miejsce zajmuje młodzież, która w dobie rozwoju nowoczesnych technologii, potrafi pielęgnować tradycje muzyczne i bierze aktywny udział w życiu Orkiestry.

Tego wieczora zachwycało brzmienie polskich kolęd, których wysłuchano w pierwszej części koncertu. W drugiej zaś muzycy zabrali zgromadzonych w podróż po kultowych melodiach z filmów polskich oraz zagranicznych.

Koncertowi towarzyszyła prezentacja multimedialna z filmów takich jak: Ogniem i mieczem, Noce i Dnie, Jak rozpętałem drugą wojnę światową, Zakazane piosenki, Titanic, Moon River, Król Lew, czy Pszczółka Maja.

Publiczność żywiołowo przyjęła zagrane melodie, a chętni nagrodzili występy nie tylko brawami…

ź: Grodzisko Dolne