Strona główna Grodzisko Dolne Przekazanie bojowego wozu dla OSP Grodzisko Dolne oraz Jubileusz na Podlesiu

Przekazanie bojowego wozu dla OSP Grodzisko Dolne oraz Jubileusz na Podlesiu

575
0

Niezwykle mroźne styczniowe popołudnie powitało uczestników piątkowej uroczystości u strażaków z Podlesia. W dniu 6 stycznia, w święto Trzech Króli, brać strażacka spotkała się na dorocznym gminnym opłatku. Okazja do świętowania była podwójna, gdyż tego dnia jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Podlesia obchodziła jubileusz 50-lecia istnienia.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Zmysłówce, gdzie modlono się w intencji wszystkich strażaków. O oprawę mszy zadbała strażacka Orkiestra Dęta z Grodziska Dolnego, pod batutą Jakuba Magonia. Przez wzgląd na dwustopniową minusową temperaturę, przemarsze przy dźwiękach orkiestry wraz z uroczystym apelem i formalnym przekazaniem bojowego wozu dla OSP Grodzisko Dolne ograniczono do minimum.

Główna część jubileuszu miała miejsce w budynku szkoły podstawowej w Opaleniskach. Podczas uroczystego apelu z okazji jubileuszu 50-lecia OSP Podlesie, nastąpiło odznaczenie sztandaru jednostki, wręczono odznaczenia dla zasłużonych strażaków, poświęcono pamiątkową tablicę, a strażacy przełamali się opłatkiem, składając sobie noworoczne życzenia.

50 lat w życiu organizacji to jubileusz kilku pokoleń – rozpoczął prezes OSP w Podlesiu dh Kazimierz Bechta. W krótkiej przedmowie podkreślił wagę i rangę strażackiej służby, wspomniał o wybitnych osobowościach, które tworzyły historię jednostki, i służą w jej szeregach niestrudzenie po dzień dzisiejszy. Następnie przeszedł do powitania licznie zebranych gości.

Jako kolejny głos zabrał dh Józef Golec. W kilku slajdach przedstawił ważniejsze fakty z życia organizacji, związane z powstaniem OSP, budową remizy, sukcesami w zawodach sportowych, pierwszym sprzętem bojowym, udziałami w akcjach, nadaniem sztandaru, kończąc na dniu dzisiejszym…

Szersza relacja z wydarzenia w najbliższym wydaniu „Gazety z Grodziska i okolic”.

ź: KPP Leżajsk

Poprzedni artykułPOLICJANCI USTALILI I ZATRZYMALI SPRAWCÓW POBICIA 15-LATKA
Następny artykułDWA MIESIĄCE ARESZTU DLA SERYJNEGO ZŁODZIEJA