W dniu 1 grudnia 2019 roku rozpoczęła się już druga edycja akcji „Strażacka Pomoc św. Mikołaja” organizowana przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelnej przy współpracy strażaków OSP Giedlarowa. W tej edycji dary rzeczowe w postaci środków higieny, produktów żywnościowych, tekstyliów oraz każdej innej formy pomocy, były zbierane oraz zostały przekazane dla Podopiecznym Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie.

Tegoroczna zbiórka dzięki pomocy oraz zaangażowaniu wolontariuszy, organizacji oraz miejscowych sklepów rozrosła się o kilka dodatkowych miejsc, w których można było pozostawić dary. Cała akcja ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu, odbiła się ogromnym echem w mediach społecznościowych. Nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć o wsparciu „ Golec Uorkiertra” którzy w kilku miłych słowach wsparli nas w naszych działaniach oraz zachęcili do wzięcia udziału w zbiórce.
Dzięki ogromnej hojności lokalnego społeczeństwa zebraliśmy sporą ilość artykułów higienicznych oraz spożywczych, zabawek, ubranek,
Wielki finał wydarzenia miał miejsce 19.12.2019r. Tego dnia wszyscy wolontariusze zebrali się w Domu Kultury w Jelnej, gdzie odbyło się wielkie liczenie zebranych darów i równie ogromne pakowanie prezentów.

Następnego dnia upominki zostały zawiezione do miejsca docelowego, gdzie nie obyło się od miłych i wzruszających słów w kierunku wszystkich wolontariuszy, sponsorów, organizatorów a przede wszystkim ludzi dobrej woli wspierających zbiórkę, za co państwu dziękujemy z całego serca!
Z tego miejsca chcieli byśmy bardzo serdecznie podziękować sponsorom oraz patronom medialnym :

GOLEC UORKIESTRA
Agencja Reklamowa DKAmedia
DBS Trucks
TVP3 Rzeszów
Dzieje się na Podkarpaciu
Lezajsk4u.pl
Usługi Koparko – Ładowarką
Moto-Gum Brudniak
Muskus Studio

Z poważaniem strażacy OSP Giedlarowa Jelna

tekst alternatywny