W ubiegłą sobotę na strzelnicy LOK w Żołyni odbył się III Hufcowy Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Hufca ZHP w Leżajsku. W klasyfikacji końcowej w kategorii instruktorzy, II miejsce zajął policjant naszej jednostki – asp. szt. Ryszard Kozioł z Zespołu Dyżurnych.

Celem turnieju było kultywowanie chlubnej tradycji militarnej skautów z lat I Wojny Światowej, harcerzy z wojny polsko-bolszewickiej oraz II Wojny Światowej, popularyzacja strzelectwa sportowego oraz podnoszenie umiejętności strzeleckich. Harcerze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych w konkurencjach: instruktorzy i wędrownicy – karabinek sportowy 3 postawy, karabinek precyzyjny oraz pistolet (9 mm dla instruktorów, pneumatyczny dla wędrowników), natomiast najmłodsi harcerze – karabinek i pistolet pneumatyczny.

W klasyfikacji końcowej w kategorii instruktorzy – II miejsce zajął policjant z leżajskiej komendy asp. szt. Ryszard Kozioł. W rozmowie nasz kolega powiedział: „Walka od pierwszej konkurencji była bardzo wyrównana, jednak liczyłem, że uda mi się po raz trzeci sięgnąć po główne trofeum turnieju – Puchar Komendanta Hufca. Drugie miejsce z trzech postaw i zwycięstwo w pistolecie dawało tą nadzieję, niestety dla mnie, młodsi są coraz lepsi i po karabinku precyzyjnym palma zwycięstwa trafiła w ręce hm. Damiana Wyszyńskiego. Pocieszeniem dla mnie jest fakt, że w najmłodszej kategorii wiekowej, po raz drugi z rzędu, puchar zdobyła moja 12-letnia córka Magdalena. Bardzo cieszy mnie, że zainteresowanie strzelectwem wśród harcerzy jest coraz większe, czego dowodem jest fakt, że w tegorocznej edycji Pucharu wzięło udział ponad 70 harcerzy”.

Naszemu koledze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ź: KPP Leżajsk