Strona główna Gmina Leżajsk Sukces Twojej firmy zależy od klienta – jak odbiorca wpływa na powodzenie...

Sukces Twojej firmy zależy od klienta – jak odbiorca wpływa na powodzenie przedsiębiorstwa?

481
0

W dzisiejszych czasach klient przyjął rolę sprzedawcy i ambasadora marki. Nie bierze on „w ciemno” wszystkiego, co nachalnie wciskają mu producenci, lecz aktywnie poszukuje tego, co dla niego najlepsze, porównując opcje i czytając opinie. Później zaś poleca bądź nie poleca danej usługi czy produktu, dzieląc się swoimi doświadczeniami na forum – przez co wpływa na decyzje potencjalnie zainteresowanych osób. Dziś krzykliwe i mało wiarygodne reklamy odchodzą w przeszłość, zaś obsługa współczesnego klienta przybrała na znaczeniu. Marketing internetowy XXI wieku stawia na tworzenie emocjonalnego związku pomiędzy marką (tudzież produktem) a konsumentem, dzięki długofalowej relacji i dwustronnej komunikacji. Coraz większą rolę odgrywa UX i UI – wrażenia klientów pozwalają na opracowanie skutecznej strategii marketingowej oraz dostosowaniu strony internetowej w taki sposób, by działała ona intuicyjnie.

Skuteczne metody pozyskiwania klientów w oparciu o marketing emocjonalny

Określenie grupy docelowej to priorytet – dzięki niemu przedsiębiorca wie, kim są jego klienci. Pozyskane dane stanowią filar, na którym rozpocznie się budowa długofalowej relacji na linii firma-klient. Od poznania profilu zainteresowanych powinna rozpoczynać się kampania SEO – na tym etapie nie szuka się konkretnych słów kluczowych a na opisie grup docelowych, których członkowie interpretowani są jako potencjalnie zainteresowane persony, mogące w krótkim czasie przeistoczyć się w klientów. Im dokładniejszy opis, tym łatwiejszy dobór słów kluczowych, które odgrywają istotną rolę w procesie pozycjonowania stron i kampaniach Google Ads. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z działaniami w obrębie lokalnym. Na czym należy przede wszystkim skoncentrować swoje działania, by skuteczniej docierać do grupy docelowej? Na stronie agencji AFTERWEB znajdziemy kilka porad dotyczących współczesnego marketingu emocjonalnego.

„Wielu przedsiębiorców popełnia błąd nowicjusza, konstruując stronę internetową według osobistych preferencji, uskarżając się później na brak jakichkolwiek interakcji ze strony potencjalnie zainteresowanych osób. Ustawiając siebie, jako przedsiębiorcę, w centrum, nigdy nie zdobędziemy uznania wśród internautów. Strona internetowa i działania na niej prowadzone mają przede wszystkim być dostosowane do grupy odbiorców – w dzisiejszych czasach to właśnie klient decyduje o użyteczności witryny. W czasach, kiedy strona www uchodzi za wizytówkę marki, niedopuszczalne jest pomijanie wrażeń użytkownika, bardziej ceniąc swoją opinię.”

SEO Storytelling – niestandardowa reklama zacieśniająca więzi

Storytelling to stosunkowo nowa strategia, której celem jest dotarcie do użytkowników i wzbudzenie w nich zainteresowania oferowaną marką. W pozycjonowaniu stron content odgrywa bardzo ważną rolę, zaś sama sztuka opowiadania historii połączona z SEO niesie wiele zalet. Wśród nich wymienia się trwałość w umysłach odbiorców. Wartościowa historia oparta na słowach kluczowych z pewnością zwróci na siebie uwagę wielu internautów, a przede wszystkim osób potencjalnie zainteresowanych ofertą. SEO Storytelling traktowany na zasadzie strategii marketingowej jest świetną opcją, jeżeli zależy nam na interesującym zaprezentowaniu prowadzonego przez nas biznesu. Treści wpływają na postrzeganie marki, czyniąc ją bardziej rozpoznawalną. Stworzenie skutecznej, nieszablonowej komunikacji z klientem wymaga czasu, lecz efekty wynagradzają całą pracę. Jaka historia podbije serce Twojego klienta?

 

Poprzedni artykułZbadaj swoje kości
Następny artykułŚmiertelny wypadke na przjeździe kolejowym w Wierzawicach