Strona główna Gmina Leżajsk UWAGA! Dziś w całym województwie prognozowane wystąpienie burz. Wydano ekstremalny stopień zagrożenia.

UWAGA! Dziś w całym województwie prognozowane wystąpienie burz. Wydano ekstremalny stopień zagrożenia.

632
0
Pierwszy dzień sierpnia, ranek pogodny i bardzo ciepły, nie widać nic podejrzanego oraz niepokojącego na horyzoncie… Zmieni się to w najbliższych godzinach. Pierwsze burze idące znad Słowacji zbliżają się już do Małopolski i Podkarpacia.

Przez Polskę przebiegać będzie pofalowany chłodny front atmosferyczny rozdzielający dwie silnie zróżnicowane masy powietrza – na wschodzie napływać będzie powietrze zwrotnikowe (z temperaturą sięgającą 18-20°C na wysokości 850 hPa), a na zachodzie chłodna masa powietrza polarnego morskiego (z temperaturą 8-10°C na tej wysokości).

W polu dużego kontrastu termicznego na wspomnianym froncie dojdzie do rozwoju płytkiego, ale aktywnego i szybko pogłębiającego się niżu. Spowoduje on nie tylko intensywną adwekcję chwiejnej masy powietrza nad Polskę południowo wschodnią, ale również bardzo istotnie nasili przepływ powietrza, powodując również znaczne zaburzenia kierunku wiatru.

więcej na:

Uważajcie na siebie i bądźcie przygotowani na najgorszy scenariusz!

Poprzedni artykułQuesty przygotowane dla Powiatu Leżajskiego zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom
Następny artykułUmowa na budowę przedszkola w Woli Zarczyckiej podpisana