Strona główna Gmina Leżajsk Zorza polarna nad Leżajskim. To zdjęcie robi wrażenie!

Zorza polarna nad Leżajskim. To zdjęcie robi wrażenie!

203
0

Niedziela na Podkarpaciu dostarczyła idealne warunki do obserwacji zorzy polarnej, przyciągając tłumy zachwyconych obserwatorów. Zdjęcia tego niezwykłego zjawiska z pewnością wzbudzają zdumienie.

Niesamowite zjawisko zorzy polarnej na Podkarpaciu imponuje swoim pięknem. Fotografie tego zjawiska robią ogromne wrażenie.

Ostatnio w Polsce mieliśmy okazję podziwiać zorzę polarną we wrześniu, głównie w północnych rejonach kraju. Tym razem mieszkańcy Podkarpacia mieli niepowtarzalną okazję do podziwiania tego spektaklu natury w niedzielny wieczór. To wyjątkowe zjawisko sprawiło, że zakończenie weekendu było niezapomniane, a ci, którzy przegapili to wydarzenie, mogą teraz żałować.

Zorza polarna powstaje w wyniku przepływu prądu w jonosferze, około 100 kilometrów nad powierzchnią Ziemi, i jest obserwowana podczas burz jonosferowych. Jej barwa zależy od różnej intensywności linii emisyjnych, a także od rodzaju gazu i wysokości, na której występuje zjawisko. Można dostrzec emisje w barwach niebieskiej, zielonej, żółtej, czerwonej i białej.

Z pewnością wielu z was miało okazję widzieć to niezwykłe zjawisko na niebie wczoraj. Jednak zdjęcia zorzy polarnej można oglądać wielokrotnie, za każdym razem budząc te same emocje. Tego rodzaju wyjątkowe wydarzenia nie zdarzają się często.

fot. Sylwester Kuczek

Poprzedni artykułTRAGICZNY WYPADEK W POWIECIE LEŻAJSKIM
Następny artykuł„Rocznik Muzeum Ziemi Leżajskiej” t. II – spotkanie promocyjne