W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych leżajscy policjanci realizują plan działań akcji „Bezpieczne ferie 2014”. Jednym z zadań jest przeprowadzanie spotkań profilaktycznych z dziećmi w szkołach. Funkcjonariusze informują młodzież jak uniknąć zagrożeń i jak ich nie powodować.

Celem tej akcji jest ograniczenie i eliminowanie sytuacji skutkujących zagrożeniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas spędzania ferii zimowych. Mając to na uwadze leżajscy policjanci przeprowadzają spotkania profilaktyczne z dziećmi w szkołach. Funkcjonariusze informują dzieci jak uniknąć zagrożeń podczas zimowych zabaw na śniegu oraz jak ich nie powodować. Przypominają również o bezpiecznych zasadach poruszania się po drodze, o bezpiecznym podróżowaniu samochodem, o właściwym zachowaniu się w kontaktach z nieznajomymi.

W okresie ferii nasila się również ruch na drogach, dlatego też podczas prowadzonych kontroli policjanci ruchu drogowego szczególną uwagę zwrócą na autobusy przewożące dzieci i młodzież. Funkcjonariusze sprawdzą stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy kierowcy dostosowują prędkość do warunków panujących na drodze.

Informujemy, że organizatorzy wyjazdów lub rodzice mogą zgłaszać kontrolę autobusów przed wyjazdem na zimowe ferie. Policjanci ruchu drogowego skontrolują to czy nasze dzieci będą podróżować w bezpieczny sposób. Osoby zainteresowane taką kontrolą mogą kontaktować się z Wydziałem Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Leżajsku tel. 17 240 63 21 ( w godz. 8-15 ). Wyjazd autokaru prosimy zgłaszać z wyprzedzeniem kilkudniowym, aby dokładnie uzgodnić miejsce i godzinę przeprowadzenia takiej kontroli.

Apelujemy również do rodziców i opiekunów, aby zwrócili uwagę na to, gdzie przebywają ich dzieci i jak spędzają swój wolny czas. Przypominajmy dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego zimowego wypoczynku.

ź: KPP Leżajsk KPP Leżajsk