Strona główna Gmina Leżajsk Akcja Ratunkowa po wypadku dwóch quadów na zamarzniętym zbiorniku wodnym

Akcja Ratunkowa po wypadku dwóch quadów na zamarzniętym zbiorniku wodnym

1492
0

Wczoraj wieczorem, po godzinie 23:00, służby ratunkowe zostały zadysponowane do mężczyzny który znajdował się pod taflą lodu w miejscowości Budy Łańcuckie. Na miejscu okazało się, że doszło do wypadku z udziałem dwóch quadów.

Pierwszy z pojazdów został znaleziony przewrócony w rowie przy drodze powiatowej. Poszkodowany kierowca quadu natychmiast otrzymał pomoc medyczną i został przewieziony do szpitala, podczas gdy policja zabezpieczała miejsce zdarzenia.

Następnie, akcja ratunkowa skupiła się na drugim quadzie, który znalazł się w stawie. Wspólnymi siłami, strażacy z Powiatu Leżajskiego tj. JRG Leżajsk, OSP Grodzisko Dolne oraz z JRG Łańcut, podjęli skomplikowaną operację wyciągnięcia pojazdu z wody. Wykorzystując bosaki, dokładnie sprawdzili także dno w miejscu, gdzie lód został przełamany przez pojazd.

W ramach działań ratunkowych, na powierzchnię lodu wysłano strażaków w specjalistycznym wyposażeniu, aby usunąć lód z większego obszaru i umożliwić przeszukiwanie dalszej części stawu. Jednocześnie, inne zespoły przeszukiwały pobliski las w poszukiwaniu ewentualnych poszkodowanych.

Do akcji zadysponowano również specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Rzeszowa, co świadczy o skali i powadze operacji. W obliczu rosnącego napięcia, policja przekazała wiadomość, która przyniosła ulgę wszystkim zaangażowanym: kierowca drugiego pojazdu został odnaleziony cały i zdrowy. Potwierdził, że podróżował sam, co pozwoliło na zakończenie działań ratunkowych.

To zdarzenie podkreśla nie tylko niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem quadów, ale również gotowość i profesjonalizm służb ratunkowych. Ich szybka i zorganizowana reakcja zapobiegła potencjalnej tragedii, a współpraca między jednostkami pokazała wysoki poziom przygotowania do działania w ekstremalnych sytuacjach.

fot> OSP Budy Łańcuckie – Lewa

Poprzedni artykułPOLICJANCI UCZĄ, JAK BEZPIECZNIE SPĘDZIĆ FERIE
Następny artykułStrajk Rolników w Leżajsku przy Trasie Krajowej nr 77: Protest Przeciw Niekontrolowanemu Importowi