Strona główna Gmina Leżajsk POLICJANCI UCZĄ, JAK BEZPIECZNIE SPĘDZIĆ FERIE

POLICJANCI UCZĄ, JAK BEZPIECZNIE SPĘDZIĆ FERIE

378
0

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku spotkali się w ubiegłym tygodniu z uczniami szkół podstawowych na terenie gminy Grodzisko Dolne. Podczas spotkań przypominali o zasadach, jakich należy przestrzegać, żeby być bezpiecznym na drodze, w domu, na podwórku, a także w trakcie zimowych zabaw.

W jaki sposób bezpiecznie bawić się na śniegu oraz czy przebywanie na zamarzniętych rozlewiskach wodnych jest bezpieczne? Jak bezpiecznie spędzić czas wolny od szkoły? Jak bezpiecznie poruszać się po drodze? Czy należy rozmawiać z nieznajomym? To niektóre zagadnienia poruszane podczas spotkań z uczniami prowadzonymi przed feriami przez policjantów leżajskiej komendy.

Mając na uwadze, że część uczniów planuje spędzić czas wolny w górach, policjanci zwracali również uwagę na zasady bezpieczeństwa, których powinniśmy bezwzględnie przestrzegać podczas przebywania na stoku. Spotkania realizowane są w ramach działań „Bezpieczne ferie 2024” oraz akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. W ramach przedmiotowego projektu uczniowie otrzymali ulotki odnoszące się do ogólnopolskiego konkursu plastyczno-filmowego pn. „Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży do lat 16 i trwa od 2 stycznia do 8 marca 2024 roku. Partnerami akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU.

Dzielnicowi asp. szt. Grzegorz Baj i asp. Paweł Miś, wspólnie z uczniami Zespołu Szkół w Grodzisku Dolnym, spotkali się także na nowo powstałym miasteczku ruchu drogowego, które zlokalizowane jest nieopodal szkoły. Miasteczko powstało w ramach realizowanego przez Gminę Grodzisko Dolne projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zakup i montaż wyświetlaczy prędkości przy przejściach dla pieszych oraz budowę miasteczka ruchu drogowego przy Szkole w Grodzisku Dolnym”. Powstałe miasteczko ruchu drogowego pozwoli dzieciom na naukę podstawowych zasad poruszania się po drogach publicznych oraz umożliwi praktyczne ćwiczenia np. jazdy na rowerze w warunkach zbliżonych do rzeczywistości.

 

ź: KPP Leżajsk

Poprzedni artykułJuż w najbliższą niedzielę Dzień Obrączek Ślubnych w Leżajsku
Następny artykułAkcja Ratunkowa po wypadku dwóch quadów na zamarzniętym zbiorniku wodnym