Bezpieczne wakacje na „Hucisku”

  187
  0

  20 czerwca w szkole w Hucisku odbył się wielki festyn rodzinny pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”. Jednym z głównych celów kształcenia w szkole podstawowej jest przygotowanie dzieci do uczestnictwa w różnych rolach społecznych w przyszłości, życiu kulturalnym.

  Celem festynu była przedstawienie osiągnięć kulturalnych i sportowych szkoły, integracja ze środowiskiem. Dyrektor szkoły Elżbieta Żak przywitała rodziców i zaproszonych gości. Dbając o bezpieczeństwo dzieci na wakacjach w trakcie pikniku zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Policji w Leżajsku, który omówił zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

  Uczniowie klasy czwartej zdobywali w czasie praktycznego egzaminu kartę rowerową.
  Piknik to także czas występów dzieci. Na początek wystąpiły dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I- III. W dalszej części odbyły się pokazy taneczne, gry na instrumentach muzycznych. Rozegrano także konkurencje sportowe: rodzice i nauczyciele kontra uczniowie. Kulminacją wspólnych zabaw było rozdanie nagród ufundowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Wszyscy włożyli dużo wysiłku w organizacje imprezy, ale było warto. Za rok następny festyn.

  Poprzedni artykułXI Wojewódzki Turniej HDK PCK.
  Następny artykułModele latające na uwięzi. Kadrowicze w Wierzawicach