Bezpieczne Wakacje

  172
  0

  Policjanci z Leżajska po raz kolejny spotkali się z uczniami szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. Okazją do spotkania był VII marszobieg pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” zorganizowany przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Leżajsku.

  Jak co roku z okazji Dnia Dziecka na obiektach sportowych Klubu UNIA w Nowej Sarzynie policjanci z leżajskiej komendy uczestniczyli w quizo-zabawie, której celem było podniesienie bezpieczeństwa wśród młodzieży podczas tegorocznych wakacji. Policjanci przygotowali dla dzieci atrakcje w postaci konkursów propagujących zasady bezpiecznego wypoczynku. Największą atrakcją były konkurencje na Mobilnym Miasteczku Ruchu Drogowego..

  W trakcie zabawy funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na osiedlach w miastach i dużych centrach handlowych, jak również zagrożenia wynikające ze spożywania alkoholu i narkotyków.

  Przedsięwzięcia przygotowane przez policjantów były częścią kampanii edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas zbliżających się wakacji.

  Poprzedni artykułDotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej
  Następny artykułPolicjanci ujawnili ośmiu nietrzeźwych kierujących