Zawody sportowo-pożarnicze szczebla gminnego odbyły się wczoraj na stadionie Grodziszczanki w Grodzisku Górnym. 8 ekip męskich i 5 kobiecych walczyło o jak najlepsze wyniki. Sportowe rozgrywki były doskonałą okazją do przetestowania sprawności bojowej druhów oraz sprzętu.

W niedzielę płyta stadionu zamieniła się w prawdziwy tor przeszkód. Zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Grodzisko Dolne rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym.

W biegu udział brało 7 strażaków, którzy mieli do pokonania tor z przeszkodami, a wśród nich: płotek lekkoatletyczny, równoważnia, drewniana ściana, slalom między tyczkami, połączenie węża z rozdzielaczem czy węża z prądownicą, która to jest przekazywana każdemu kolejnemu zawodnikowi jako pałeczka sztafetowa.

Drugą częścią turnieju było ćwiczenie bojowe, które rozpoczęło się od meldunku dowódcy zespołu sędziemu. Zadaniem strażaków było zbudowanie dwóch linii gaśniczych, z których mieli przewrócić prądem wody pachołki oraz obrócić tarczę.

Zmobilizowani dopingiem publiczności zawodnicy szybko i bardzo sprawnie wykonywali swoje zadania, chodź nie obyło się bez drobnych wpadek i punktów karnych. Trzygodzinne zmagania wyłoniły zwycięzców.

W klasyfikacji generalnej podium wśród męskich drużyn przypadło jednostce OSP Grodzisko Dolne Miasto, II miejsce zdobyła OSP Laszczyny, III miejsce OSP Grodzisko Dolne. Wśród drużyn kobiecych niezmiennie od kilku już lat najlepszy wynik uzyskała nasza „złota drużyna” – OSP Grodzisko Dolne, wyprzedzając zawodniczki z Grodziska Dolnego Miasta i Wólkę Grodziską. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

ź: Grodzisko Dolne zawody_gminne_2013-1