Dziadkowie czytali Tuwima

  213
  0

  W styczniu w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się kolejny ,,Wieczór Głośnego Czytania”. Tym razem zaproszenie przyjęli Babcia i Dziadek – państwo Zofia i Jan Salwach.

  Z wielką radością i zaangażowaniem przeczytali dzieciom kilka książeczek. Potrafili zachęcić najmłodszych do słuchania jak i do wspólnej zabawy.

  Dzieci przedstawiły inscenizację wiersza „Rzepka”. Dziadek sam nie mógł jej wyciągnąć więc wołał pomocników: babcię, wnuczka, Mruczka, Kicię, kurkę, gąskę, boćka, żabkę a na końcu kawkę. Wreszcie wszyscy się zawzięli, że nagle rzepkę wyciągnęli. Przedstawienie było prawdziwą niespodzianką dla dzieci, ponieważ był to teatrzyk w którym sami byli aktorami.

  Wszyscy świetnie się bawili, zabawa wzbudzała pozytywne emocje i uśmiechy na twarzach dzieci. Na koniec dzieci recytowały wiersze i śpiewały dziadkom piosenki. Wielką zachętą do tych solowych występów były przygotowane przez zaproszonych gości słodkie upominki.

  Dziękujemy państwu Salwachom za czas poświęcony naszym najmłodszym czytelnikom. Jak zawsze dziękujemy też rodzicom, którzy prowadzą swoje pociechy na spotkania w bibliotece.

  ź: Grodzisko Dolne

  Poprzedni artykułIV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek osób z niepełnosprawnością
  Następny artykułMieszkańcy Leżajska i okolic pomagają Michałkowi