Dzień Przedsiębiorczości w leżajskiej Policji

  214
  0

  Wczoraj, w ramach tegorocznego Dnia Przedsiębiorczości, na wizytę w leżajskiej komendzie zdecydowała się grupa uczniów pragnąca poznać kulisy pracy policjantów. Młodzi ludzie mieli okazję zapytać o wiele ważnych dla nich spraw oraz obejrzeć część sprzętu, z którego korzystają funkcjonariusze podczas służby.

  Wybór kierunku dalszego kształcenia, to jedna z kluczowych decyzji, którą muszą podjąć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Jej podjęcie ma ułatwić organizowany od kilku lat Dzień Przedsiębiorczości. W ramach tej inicjatywy, młodzież ma możliwość poznania specyfiki wybranego zawodu i zapoznania się z funkcjonowaniem określonej firmy czy instytucji.

  Nieprzerwanie, sporym zainteresowaniem cieszy się perspektywa pracy w Policji i co roku, leżajską komendę odwiedza w tym dniu kilkunastu uczniów. Wczoraj, była to grupa uczniów z LO im. Ignacego Łukasiewicza w Nowej Sarzynie.

  Spotkanie poprowadził mł. asp. Krzysztof Ficek. W trakcie spotkania młodzi ludzie mieli możliwość poznać specyfikę zawodu policjanta. Młodzież została zapoznana ze strukturą organizacyjną Policji, jej zadaniami, sposobem prowadzenia naboru do służby, przebiegiem szkolenia i wymaganiami, którym musi sprostać dzisiejszy policjant.

  Uczniowie mieli okazję zobaczyć motocykle, będące na wyposażeniu policjantów ruchu drogowego. Ponadto obejrzeli miejsce pracy oficera dyżurnego i wyposażenie na niektórych stanowiskach pracy. Szczególne zainteresowanie wzbudziła praca policjantów z zespołu techniki kryminalistycznej.

  Mamy nadzieję, że wszystkie te informacje zostaną wykorzystane przez naszych gości przy podjęciu decyzji o wyborze zawodu, w którym kiedyś chcieliby pracować.

  ź: KPP Leżajsk KPP

   

  Poprzedni artykuł„KARTKI Z PODRÓŻY” wystawa fotograficzna Małgorzaty Dul
  Następny artykułNiebezpieczne wypalanie traw