GiokoPark – pierwszy park linowy w powiecie!

  312
  0

  Ostatnimi czasy można śmiało mówić że era komputera powili mija a głównym źródłem dostarczającym rozrywki nie jest już to elektroniczne pudełko, tylko ekstremalna przygoda przeżyta w realnym świecie.

  Aktualnie mamy okres wakacyjny, to właśnie w tym czasie całe rodziny poszukują ciekawych tanich pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Taką atrakcją może być na przykład park linowy.

  Taki park postał nad zalewem „Czyste” w Grodzisku Dolnym. Samą miejscowość można nazwać „miłą dla turysty” jest to spowodowane tym, iż każdy znajdzie coś dla siebie. Ścieżka rowerowa o długości 28 km, trasy do nordik wolking-u. Oferta parku linowego umili wolny czas na świeżym powietrzu.

  Park linowy założył mieszkaniec Grodziska Górnego Dariusz Kulpa wraz z przyjaciółmi. Jego budowa trwała około roku i została zbudowana dzięki środkom z dotacji o jakie starał się pomysłodawca oraz środków własnych. otwarcia doczekaliśmy się tego roku podczas Dni Grodziska. Przed wejściem na trasę każdy z uczestników musi zapoznać się regulaminem, zakupić bilet wstępu po czym zostanie wyposażony w uprząż wspinaczkową wraz z lążami asekuracyjnymi i bloczkiem zjazdowym, kask oraz rękawiczki oraz zostanie przeszkolony na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w parku, następnie trzeba podpisać stosowne oświadczenie.

  Na razie do dyspozycji odwiedzających jest jedna trasa o łatwym stopniu trudności jej długość to 170 metrów i znajduje się na niej 14 przeszkód m.in. most birmański, kładki, trapezy, opony, czy tez zjazd tyrolski o długości 36 metrów. Każdy z odwiedzających na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie. Jedynym ograniczeniem aby korzystać z uroków parku linowego jest wzrost minimalnie 140 cm –trasa niska 160 – trasa wysoka . oraz waga do 120 kg. Osoby poniżej wymaganego wzrostu przeszkody pokonywać muszą w asyście instruktora. Gotowy jest także zjazd tyrolski o długości 70 metrów. W przyszłości będzie on częścią drugiej trasy o wysokim stopniu trudności. Trasa ta jest na etapie realizacji. Pokonanie trasy parku przyniesie nam wielki przypływ radości jak i poczujemy smak adrenaliny. Zapowiada się że to nie koniec atrakcji, aby zachęcić ludzi do korzystania z naszych usług, musimy sukcesywnie inwestować w park oraz nowe atrakcje.

  Stały program rozrywek bez zmian może znudzić odbiorców, dlatego dołożymy wszelkich starań aby sukcesywnie urozmaicać ofertę aby zainteresować coraz to większą rzeszę ludzi chcących przeżyć przygodę oraz miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

  Atrakcja jest czynna w weekendy od 13 do zmierzchu.
  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i rządnych przygód.

  Poprzedni artykułOgłoszono przetarg na drugi etap obwodnicy Leżajska
  Następny artykułŚwięto Wsi Dębno