Wyśmienicie zaprezentowali się zawodnicy z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin na hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata czyli indywidualnym pokazie technik karate oraz w kumite czyli walkach. W stylu kyokushin kumite w kategoriach wiekowych do 18 roku życia rozgrywane jest w formule lekkiego kontaktu, natomiast starsi startują według reguł full contact. W zawodach uczestniczyło 170 karateków w tym 118 zawodników i 52 zawodniczki z 19 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Sędzią głównym zawodów był Shihan Eugeniusz Dadzibug 5 Dan lider ruchu kyokushin w Polsce. Oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Powiatu Leżajsk Pan Robert Żołynia. Organizatorem Turnieju był Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Dariusza Burdę 3 Dan, a współorganizatorem Urząd Miasta Leżajsk i Starostwo Powiatowe w Leżajsku. Puchary zwycięzcom wręczali: Starosta Powiatu Leżajsk Pan Robert Żołynia, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Pani Halina Samko, Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych Pan Stanisław Bartnik oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Pan Andrzej Chmura.