I miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Karate

  195
  0

  Wyśmienicie zaprezentowali się zawodnicy z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin na hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku.

  Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata czyli indywidualnym pokazie technik karate oraz w kumite czyli walkach. W stylu kyokushin kumite w kategoriach wiekowych do 18 roku życia rozgrywane jest w formule lekkiego kontaktu, natomiast starsi startują według reguł full contact. W zawodach uczestniczyło 170 karateków w tym 118 zawodników i 52 zawodniczki z 19 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

  Sędzią głównym zawodów był Shihan Eugeniusz Dadzibug 5 Dan lider ruchu kyokushin w Polsce. Oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Powiatu Leżajsk Pan Robert Żołynia. Organizatorem Turnieju był Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Dariusza Burdę 3 Dan, a współorganizatorem Urząd Miasta Leżajsk i Starostwo Powiatowe w Leżajsku. Puchary zwycięzcom wręczali: Starosta Powiatu Leżajsk Pan Robert Żołynia, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Pani Halina Samko, Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych Pan Stanisław Bartnik oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Pan Andrzej Chmura.

  Poprzedni artykułAkcja „ZNICZ-2010”
  Następny artykułSzlak Turystyczny Pieszy „WIELKIE GRODZISKO”