„Iskierka 2012”

  192
  0

  Od 1987 r. każdego roku w czerwcu 5 i 6 – letnie przedszkolaki prezentują swoje wokalne talenty na scenie domu kultury. I jak to jest na prawdziwym festiwalu, śpiewanie odbywa się na „żywo”. Aby jednak móc wystąpić, maluchy muszą najpierw przebrnąć przez sito eliminacji w przedszkolach, a później (raz w tygodniu przez prawie dwa miesiące) uczestniczyć w próbach stopniowo przygotowujących do występu finałowego, oglądanego przez widzów.
  Przez 25 lat pod szyldem „Iskierki” wystąpiło już kilkaset dzieciaków z Leżajska i okolic. Tego roku podczas przeglądu konkursowego 15 czerwca, zaprezentowało się 20 małych wokalistów. Ich występ oceniało Jury, w skład którego weszli wokaliści i muzycy: Ilona Jamroży, Janusz Szpila i Stanisław Jaworski, przyznając miejsca i wyróżnienia:

  Grand Prix Festiwalu zdobyła Asia Kozyra, I miejsce – Dominika Bajan, II miejsce – Tosia Grabarz, III miejsce – Szymek Zabłotni. Wyróżnienia zaś otrzymali : Sara Szydło, Szymek Terech, Amelka Adamska, Wiktoria Kochan, Magda Kozioł i Franek Szklanny.
  Występujących oceniało również Jury Dziecięce – wokalistki Grupy Wokalnej „Meritum”, laureatki ubiegłorocznych Festiwali „Iskierka”: Ania Rejman, Weronika Kuczek i Julka Kurasiewicz, które wręczyły swoją Nagrodę Jury Dziecięcego Szymkowi Terechowi. Przyznawaną od kilku lat Nagrodę Dyrektora MCK z rąk Pani Marii Horoszko otrzymał Franek Szklanny.
  Ulubienicą publiczności i zdobywczynią prestiżowej Nagrody Publiczności została Dominika Bajan.
  Drugi dzień Festiwalu, to „iskierkowy piknik” z ogłoszeniem wyników i oczywiście oczeki-wane przez wszystkich nagrody. Przewodniczący Jury Stanisław Jaworski odczytał protokół z piątkowych obrad, a dzieciaki otrzymały mnóstwo wspaniałych nagród, do utrzymania których aż brakowało rąk.
  Miła atmosfera, szczęśliwe, uśmiechnięte buzie dzieciaków i wspomnienia na wiele lat – to przede wszystkim podziękowanie dla organizatorów i sponsorów – fundatorów nagród i całego Festiwalu.

  Na zakończenie pikniku na scenie wystąpiły zespoły z Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku w koncercie podsumowującym pracę dzieci i młodzieży w zespołach w roku kulturalnym 2011/2012: Grupa Rytmiczno-Taneczna „Koralik”, Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego „Hajduczki”, Zespół Pieśni i Tańca „Leliwa”, Zespół Tańca Estradowego „Fajne Gienki”, Grupa Wokalna „Meritum”, a dzieciaki z Pracowni Plastycznej „Barwa” stworzyły pokaz „Żywa wystawa malarstwa światowego”.

  Festiwal „Iskierka 2012” wspierali leżajscy darczyńcy:
  Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Biuro Rachunkowe ARES s.c., Lekarze z Przychodni „Pod Klasztorem”, „GELD” Centrum Usług Informacyjno – Finansowych Polsat Cyfrowy, Apteka „Pod Kasztanami”, Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o., Pilawa s. j. – Sklep SUPERSAM, Przedsiębiorstwo „PIONEER”, Firma Handlowa „DOMBUD”, Firma AVON, Mieczysław Szpila oraz Zenon Grabarz.

  Wszystkim sponsorom za życzliwość i zrozumienie Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku składa serdeczne podziękowania.

  Serdeczne podziękowania składamy także dyrektorom i nauczycielom leżajskich przedszkoli za współpracę przy organizacji Festiwalu.

  MCK – Elżbieta Kuźma

  Fot. Damian Wyszyński

  Ź: MCK Leżajsk

  Poprzedni artykuł21 medali reprezentacji LKKK w Katowicach.
  Następny artykułRusza kuźnia młodych talentów