Kontynuacja projektu „Janko Muzykant – co nam w duszy gra”

  190
  0

  Dnia 28.02.2013r. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Laszczyny w ramach realizacji projektu pt. „Janko Muzykant – co nam w duszy gra” dofinansowanego z Fundacji Jana Kantego Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie, dzieci biorące udział w projekcie, spotkały się z zespołem śpiewaczym „Wiola” z Chodaczowa.

  Zespół zaprezentował pieśni ludowe i piosenki biesiadne, które bardzo przypadły dzieciom do gustu, nagradzając zespół dużymi brawami. Mali słuchacze chętnie włączyły się również we wspólne koncertowanie.

  Kolejnym punktem realizacji projektu był wyjazd do Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym, gdzie 1 marca br. uczestniczyły w otwartej próbie Regionalnego Zespołu „Grodziszczoki”, działającego pod patronatem Ośrodka Kultury.

  Dzieci zapoznały się z historią i repertuarem zespołu, a także miały okazję przymierzenia stroju ludowego grodziskiego dla kobiet i mężczyzn. Chłopcom najbardziej do gustu przypadły kapelusze, natomiast dziewczynkom zapaski. Zespół zaprezentował piosenki i tańce grodziskie.

  Trzecim punktem projektu było spotkanie dzieci i rodziców z członkami Orkiestry Dętej w trakcie ich próby. Pan dyrygent zaprezentował instrumenty dęte, a uczestnicy projektu mogli z bliska obejrzeć i wysłuchać dźwięków poszczególnych instrumentów, które wchodzą w skład orkiestry, poczynając od najmniejszych fletów piccolo do największego, jakim jest tuba. Orkiestra zagrała kilka utworów, a pan dyrygent pozwolił dzieciom zagrać na bębnie.

  Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Ośrodka Kultury wręczyła dzieciom małe upominki za zainteresowanie młodego pokolenia kulturą i muzyką regionalną.

  Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania pani dyrektor Katarzynie Mach-Wawrzaszek za pomoc w realizacji projektu.

  janko muzykant
  ź: grodziskodolne.pl

  Poprzedni artykułKontynuacja programu pomocy żywieniowej
  Następny artykułSpotkanie podróżnicze z Ireneuszem Wołkiem.