„Literatura i dzieci. Krajobrazy”

    113
    0

    W dniu 12 listopada 2012 roku w Ośrodku Kultury w Grodzisku Dolnym odbyły się eliminacje gminne Konkursu „LITERATURA I DZIECI. KRAJOBRAZY”. Przedmiotem konkursu była twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z hasłem przewodnim aktualnej edycji tj. „KRAJOBRAZY”.

    W eliminacjach gminnych udział wzięli uczniowie reprezentujący Zespoły Szkół w Grodzisku Dolnym i Górnym, Społeczną Szkołę Podstawową w Wólce Grodziskiej oraz Szkoły Podstawowe w Chodaczowie, Laszczynach i Opaleniskach.

    Do eliminacji rejonowych, które w tym roku odbędą się 19 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej zakwalifikowały się następujące osoby:

    RECYTACJA

    grupa młodsza:

    – Błażej Niemiec z SP w Chodaczowie – „Deszczowe lato” Stanisław Pagaczewski

    – Wiktoria Król z SP w Laszczynach – „Cieszmy się jesienią” Tadeusz Bębenik

    grupa starsza:

    – Izabela Dzierga z ZS w Grodzisku Dolnym – „Pan Tadeusz” (fr.) Adam Mickiewicz

    – Paulina Ślanda z ZS w Grodzisku Górnym – „Polskie krajobrazy” Stanisław Kraszewski

    – Magdalena Kryla z ZS w Grodzisku Górnym – „Świteź” (fr.) Adam Mickiewicz

    – Justyna Przeszłowska z SP w Opaleniskach – „Październik” Jan Brzechwa

    PIOSENKA

    grupa młodsza

    – Weronika Joniec z SP w Chodaczowie – „Jesienna piosenka” Jolanta Kucharczyk

    – Patryk Dzierga z SP w Chodaczowie – „W lesie” Jolanta Kucharczyk

    INSCENIZACJA

    grupa starsza

    – Grupa Teatralna z ZS w Grodzisku Górnym – „Ania z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery

    Ponadto jury przyznało następujące wyróżnienia:

    Recytacja:

    Sylwia Żak z SSP w Wólce Grodziskiej – „Rozmowa z jesienią” Jerzy Ficowski

    Magdalena Czaja z SP w Opaleniskach – „Krajobraz po zimie” Jan Siuda

    Weronika Śnieżek z SP w Opaleniskach – „Wyprawa do lasu” Czesław Miłosz

    Gabriela Grabowiec z ZS w Grodzisku Dolnym – „W pustyni i w puszczy” (fr.) Henryk Sienkiewicz

    Jakub Gałusza z ZS w Grodzisku Górnym – „Pejzaż” Kazimiera Iłłakowiczówna

    Prace plastyczne:

    Agnieszka Pytel z ZS w Grodzisku Dolnym – „Przygody Koziołka Matołka” Kornel Makuszyński

    Paulina Stopyra z SSP w Wólce Grodziskiej – „W naszym parku” D. Gellnerowa

    Mateusz Buszta z SSP w Wólce Grodziskiej – „Nad morzem” M. Wojciechowicz

    Wiktoria Król, Kacper Kojder i Mariusz Spólnik z SP w Laszczynach – „Wiewiórka” T. Kubiak

    Monika Czerwonka i Kacper Kojder z SP w Laszczynach – „Przyjaciele z Dębowej Polany” J. Bochenek

    Dawid Ołowiecki i Paweł Czerwonka z SP w Laszczynach – „Grzyby” J. Brzechwa

    Gabriela Kulpa z ZS w Grodzisku Górnym – „Las” Jerzy Harasymowicz

    Szymon Śmiałek z SSP w Wólce Grodziskiej – „Jesień pachnie” J. Kulmowa

    Kinga Makosiej z SSP w Wólce Grodziskiej – „W lesie” M. Kownacka

    Marcin Wojnar z SSP w Wólce Grodziskiej – „Pod namiotem” M. Wojciechowicz

    Karol Sigda z SP w Chodaczowie – „O co się modlić” Maria Konopnicka

    Patryk Dzierga z SP w Chodaczowie – „Rudy wiersz” Jerzy Kierst

    Marek Danak z SP w Chodaczowie – „Gdzie jesteś jesieni?” Hanna Zakitowiecka

    Weronika Joniec z SP w Chodaczowie – „Październik” A. Nosalski

    Karolina Dzierga z SP w Chodaczowie – „Wiosna” Teresa Ferenc

    Bartłomiej Czerwonka z SP w Chodaczowie – „Jesienią” Maria Konopnicka

    Błażej Niemiec z SP w Chodaczowie – „Co to jest Polska” Czesław Janczarski

    Paulina Baj z SP w Chodaczowie – „Zegar na warszawskim zamku” Tadeusz Kubiak

    Aleksandra Matuszek z SP w Chodaczowie – „Zimowa piosenka” Irena Suchorzewska

    Kamila Konieczny z SP w Chodaczowie – „Jabłonka” Maria Konopnicka

    Oliwia Gondek z SP w Chodaczowie – „Nad stawem” Józef Ratajczak

    Bartłomiej Konieczny z SP w Chodaczowie – „Wiosna” M. Mikołajczyk

    Szymon Wielgos z SP w Chodaczowie – „Zimowa piosenka” Irena Suchorzewska

    Tomasz Pytel z ZS w Grodzisku Górnym

    Barbara Grabowiec z ZS w Grodzisku Dolnym

    Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział.

    ź: Grodzisko Dolne

     

     

    Poprzedni artykułBEZPŁATNY KURS „NGO MASTER”
    Następny artykułJÓZEF PIŁSUDSKI – film dokumentalny