Mieszkanka Nowej Sarzyny mogła paść ofiarą oszustwa metodą “na syna”. Czujna kobieta nie dała się zwieść mężczyźnie, którzy do niej zadzwonił i poprosili o finansową pomoc finansową próbując wyłudzić 50 tysięcy złotych. 63-letnia kobieta szybko zweryfikowała tę informację i potwierdziła, że to “fałszywy krewny”. Policjanci przestrzegają przed tego typu zagrożeniami.

Wczoraj oszuści podjęli próbę oszukania metodą ” na syna” mieszkankę Nowej Sarzyny. Zdarzenie rozegrało się około godz. 10. Do 63- letniej kobiety z ulicy Konopnickiej zadzwonił telefon. Zachrypnięty mężczyzna, podając się za ” syna” prosił  kobietę o pomoc finansową, próbując wyłudzić  50 tyś. złotych. Mężczyzna przedstawił historię o poważnym wypadku samochodowym, w którym rzekomo brał udział i pinie potrzebuje pieniędzy.

Kobieta nie dała wiary. O całym zdarzeniu poinformowała rodzinę, a następnie policjantów. Leżajscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy usiłowania tego oszustwa.
Policja przypomina o tego typu zagrożeniach! 

 

Metoda „ na syna” lub „na wnuczka” to najpopularniejsza forma wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Zazwyczaj najszybciej i najchętniej chcemy pomóc własnej rodzinie, gdy ta znajdzie się w potrzebie. Zanim jednak przekażemy pieniądze, skontaktujmy się z osobą, która do nas dzwoniła i sprawdźmy, czy faktycznie potrzebującym pomocy jest nasz krewny. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy Policję.

Policjanci przestrzegają:

  • Bądźmy czujni i ostrożni, weryfikujmy tego typu telefony.
  •  Sprawdzajmy, kto do nas dzwoni. Można to uczynić zadając pytania, na które zna odpowiedź tylko osoba, za którą podaje się dzwoniący. Skontaktujmy się z innymi członkami rodziny. Wykonanie jednego telefonu może nas uchronić przed utratą pieniędzy.
  • O każdym podejrzanym przypadku informuj  Policję, dzwoniąc pod numer  alarmowy 997

asp. Krzysztof Ficek – oficer prasowy KPP Leżajsk