Policjanci z Nowej Sarzyny zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu niżańskiego, który posiadał przy sobie narkotyki w postaci haszyszu. Jeszcze wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w nocy, tuż po godz. 1, policjanci z komisariatu w Nowej Sarzynie zatrzymali do rutynowej kontroli osobowego opla. Samochodem wspólnie ze znajomymi podróżował 22-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego, którego podejrzane zachowanie wzbudziło zainteresowanie policjantów. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest powodem nerwowości młodego mężczyzny.
Podczas interwencji okazało się, że 22-latek w paczce po papierosach posiada zawinięty w papier susz roślinny o charakterystycznym zapachu tytoniu i haszyszu. Ponadto w toku dalszych czynności policjanci ujawnili u mężczyzny taką samą substancją zapakowaną w dwie foliowe torebki, które mężczyzna schował w skarpecie.
W związku z podejrzeniem, że ujawniona substancja może być narkotykiem mężczyzna został przewieziony do Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie, a zabezpieczona substancja poddana badaniu, które wykazało, że jest to haszysz.
Wczoraj 22-latek usłyszał zarzut posiadania środka odurzającego. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowej Sarzynie. 22-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności

ź: KPP Leżajsk