Podczas rutynowej kontroli policjanci z Komisariatu w Nowej Sarzynie zatrzymali 18-letnią kobietę, która kierowała pojazdem będąc w stanie nietrzeźwym. Kobieta nie posiadała wymaganych uprawnień. Teraz grożą jej surowe konsekwencje.

Dzisiaj w nocy, tuż przed godz. 2, policjanci z Komisariatu w Nowej Sarzynie podczas patrolu zauważyli jadące z przeciwka osobowe mitsubishi, które na widok radiowozu nagle zjechało z drogi i zatrzymało się na poboczu. Okazało się, że autem kierowała 18-letnia mieszkanka powiatu leżajskiego. Ponieważ czuć było od niej woń alkoholu, policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Jak się okazało kobieta miała blisko 2 promile alkoholu, ponadto nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania samochodem.

18-latka nie podróżowała sama. Na miejscu pasażera siedział 23-letni właściciel pojazdu, który tłumaczył się, że uczy swoją znajomą jeździć, ale jak ustalili funkcjonariusze on również znajdował się pod działaniem alkoholu.

Za swoje zachowanie młoda kobieta i jej znajomy odpowiedzą przed sądem. Czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowej Sarzynie.

ź: KPP Leżajsk policja