Nowa Sarzyna w pierwszej dziesiątce

  180
  0

  Miasto i Gmina Nowa Sarzyna znalazła się w pierwszej dziesiątce samorządów Województwa Podkarpackiego, które mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych.

  Ranking przygotowany był przygotowany po raz czwarty przez Dziennik Gazetę Prawną. Nowa Sarzyna znalazła się wśród takich gigantów jak Rzeszów, Krosno czy Mielec. Jestem bardzo zadowolony z otrzymanego przez nas wyróżnienia. Pozyskiwanie środków unijnych jest jednym z naszych priorytetów. Tak dobry wynik jest nie tylko zasługą pracowników Urzędu ale także mieszkańców firm znajdujących się w naszej gminie – poinformował Robert Gnatek, burmistrz Nowej Sarzyny.

  W rankingu brane są pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe jak i przedsiębiorstwa, rolnicy, i organizacje społeczne. Ranking obejmuje zarówno „stare” jak i „nowe” środki z unijnego budżetu 2007 – 2013. Podstawą do oceny jest wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców wg. GUS.

  Poprzedni artykuł95 kandydatów do Rady Miasta w Leżajsku
  Następny artykułSzkoła w Grodzisku Dolnym została docieplona