Olejne Fantazje Leszka Nierody

  221
  0

  Wystawa prezentowana od 9 grudnia w Muzeum Ziemi Leżajskiej będzie wystawą, która ma na celu ukazanie, iż nasz powiat również zamieszkują prawdziwi artyści. Dzieła pod wspólnym tytułem „Olejne Fantazje Leszka Nierody” są wynikiem twórczej pracy autora, powstające w domowym zaciszu.

  Sam artysta twierdzi, że malarstwo jest dla niego swego rodzaju ekshibicjonizmem. Obnaża on sam siebie poprzez swoją twórczość przed znajomymi, sąsiadami i ludźmi, którzy go nie znają. Już po raz kolejny pokazuje on swoje dzieła na wystawie, tym razem obejrzeć je można w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Do tej pory pan Leszek wystawiał swoje prace m.in. w Janowie Lubelskim oraz w rodzinnej Sarzyna.

  Leszek Nieroda malarstwo traktuje jako relaks, dzięki któremu może odpocząć od codziennej rutyny. Świat fantazji jest jego odskocznią od  pracy w Zakładach Chemicznych. Zapytany co może być inspiracją stwierdził, że wszystko. Każdy element naszego świata może być natchnieniem.

  Już jako uczeń szkoły podstawowej Leszek bardzo lubił malować, dlatego też zdecydował się w późniejszym czasie zapisać do Liceum Plastycznego w Rzeszowie. Oprócz malarstwa pasjonuje się także rzeźbą.

  Większość z pokazanych na wystawie obrazów powstała przy pomocy farb olejnych.
  „Kilka razy w życiu zrobiłem też coś pastelami, ale najbardziej przemawiają do mnie farby olejne” – stąd również wykreował się tytuł wystawy. „Jedynych, których nie używam, to akwarele”.

  Wystawa Leszka Nierody będzie dostępna dla zwiedzających  do 31.01.2012 r. Można ją oglądać w Muzeum Ziemi Leżajskiej w godzinach otwarcia Muzeum.

  Otwarcie wystawy
  piątek 9 grudnia
  godz. 13:00

  Muzeum Ziemi Leżajskiej

  Poprzedni artykułLeżajski Klub Kyokushin Karate w przekroju 2011 roku.
  Następny artykułLeżajsk dołoży do renowacji Fary?