4 stycznia odbyła się nadzwyczajna sesja sejmiku województwa podkarpackiego, podczas której przegłosowano odwołanie mieszkańca Leżajska Marka Ordyczyńskiego z funkcji dyrektora podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja.

Z wnioskiem o opinię w tej sprawie zwrócił się do samorządu województwa pełniący obowiązki prezesa Agencji Daniel Obajtek. Sejmikowa zgoda jest wymagana, gdy odwoływana osoba jest radnym, czyli tak jak w przypadku Ordyczyńskiego. Warto przypomnieć, że już raz próbowano przegłosować ten wniosek, ale Prawo i Sprawiedliwość nie zdołało zmobilizować odpowiedniej liczby głosów. Teraz ten plan się powiódł i popierany przez Platformę Obywatelską i Polskie Stronnictwo Ludowe Ordyczyński będzie musiał pożegnać się z instytucją, którą kierował na Podkarpaciu 8 lat. Za odwołaniem głosowało 19 radnych, przy 13 głosach przeciwnych, nikt się nie wstrzymał.

Marek Ordyczyński to rodowity leżajszczanin, absolwent nauk społecznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, wcześniej był m.in. naczelnikiem Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym w Leżajsku, a także dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Leżajsku. Jako członek PO był etatowym kandydatem z list tej partii niemal we wszystkich wyborach od wielu lat.

W świetle szybkich zmian, jakie wprowadza partia rządzącą wydaje się przesądzone, że również kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Leżajsku Paweł Cholewiak popierany przez PO nie utrzyma swojego stanowiska.

ź: sztafeta.pl
http://sztafeta.pl/ordyczynski-nie-bedzie-dyrektorem-arimr/

tekst alternatywny