Pamiętaj o rozwiązaniu umowy na odbiór śmieci

  196
  0

  Od 1 lipca 2013 r. gmina przejmuje śmieci powstałe na jej terenie. To w gminie trzeba będzie opłacić koszty odbioru i zagospodarowania odpadów. Dotyczy to nie tylko osób prywatnych, ale także firm i instytucji. Wszyscy, którzy obecnie posiadają indywidualne umowy na odbiór śmieci, muszą je rozwiązać z dniem 30 czerwca, aby uniknąć podwójnych opłat.

  W całej Polsce wdrażany jest nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. W naszej gminie przejęte zostaną śmieci wytworzone przez mieszkańców a także odpady powstałe na tzw. nieruchomościach niezamieszkałych jak np.: przedsiębiorstwa, firmy, domy letniskowe, sklepy, szkoły i inne instytucje.

  Po 1 lipca tego roku wszyscy zobowiązani będą do wnoszenia do Urzędu Gminy opłat za odbiór odpadów, niezależnie od tego czy mają indywidualne umowy z przedsiębiorstwami odbierającymi śmieci.

  Może więc zaistnieć sytuacja, że opłatę za śmieci trzeba będzie zapłacić do Urzędu Gminy oraz firmie z którą podpisana jest umowa. W naszej gminie kwestia ta dotyczy wszystkich przedsiębiorców i instytucji oraz niektórych mieszkańców, głównie z terenu Grodziska Nowego, którzy mieli zawarte indywidualne umowy.

  Aby nie narażać się na dodatkowe koszty należy rozwiązać obecne umowy z dniem 30 czerwca 2013 r. Ze względu na różne okresy wypowiedzenia najlepiej uczynić to jak najszybciej. Przypomnijmy jeszcze, że wysokość opłaty wnoszonej do gminy ustalana jest w deklaracji, którą wszyscy muszą złożyć do Urzędu Gminy.

  ź: UG Grodzisko Dolneparagraf

  Poprzedni artykułMistrzostwa Polski w piłce siatkowej juniorów w Leżajsku za nami!
  Następny artykułNie klikasz – nie znikasz.