Paulina Dec nagrodzona

  200
  0

  We wtorek 6 listopada burmistrz Jerzy Paul spotkał się z uczniami Gimnazjum im. Jana Pawła w Nowej Sarzynie, aby podziękować Paulinie Dec za uratowanie życia mieszkańcowi miasta. Ta skromna piętnastolatka udzieliła profesjonalnej pomocy mężczyźnie leżącemu na trawniku przy ul. 1 Maja. Zorganizowała akcję reanimacyjną i wykonywała masaż serca aż do przyjazdu karetki pogotowia. Paulina, mimo swojego młodego wieku, zachowała się niezwykle dojrzale. Uratowała człowieka. Swoją postawą dała nam wszystkim przykład olbrzymiej odwagi i wrażliwości. W imieniu wszystkich mieszkańców pragnę jej za to serdecznie podziękować – powiedział burmistrz, wręczając jej w dowód uznania laptopa ufundowanego przez Urząd Miasta i Gminy.

  Paulinie dziękował także prywatny przedsiębiorca Janusz Janik z Rudy Łańcuckiej, który wręczył jej nagrodę pieniężną oraz ratownicy z Grupy Pierwszej Pomocy PCK w Nowej Sarzynie, zapraszając ją na nieodpłatny kurs szkoleniowy, natomiast koleżanki i koledzy nagrodzili szkolną bohaterkę brawami.

  Kto ratuje życie ludzkie – ratuje świat. Dzisiejsze spotkanie to dowód na to, że młodzi ludzie potrafią zdziałać naprawdę wiele – zwrócił się do uczniów dyrektor szkoły Lesław Marciniak. Cieszę się, że pozytywne zachowania wśród młodzieży zostają dostrzeżone i docenione – podsumował uroczystość gospodarz Gimnazjum.

  Poprzedni artykułPierwsze sukcesy laszczyńskiego stowarzyszenia
  Następny artykułInstrument Szybkiego Reagowania