Pijany kierowca sprawcą kolizji

  220
  0

  Wczoraj policjanci z leżajskiej drogówki interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy. Jak ustalili funkcjonariusze sprawcą tej kolizji był nietrzeźwy kierowca volkswagena.

  W niedzielę tuż przed godz. 15 policjanci z ruchu drogowego KPP w Leżajsku zostali skierowani do Jelnej, gdzie na drodze krajowej nr77 miała miejsce kolizja drogowa z udziałem osobowego volkswagena i opla. Jak ustalili funkcjonariusze, 55-letni mieszkaniec gminy Nowa Sarzyna kierujący oplem astrą jadąc do Leżajska zauważył jadącego za nim całą szerokością drogi osobowego volkswagena. Obawiając się zderzenia, widząc nietypowe zachowanie tego kierowcy mężczyzna postanowił zjechać z drogi i zatrzymać samochód na poboczu. Mimo to kierowca volkswagena i tak uderzył w jego auto doprowadzając do uszkodzeń obu pojazdów. Sprawcą kolizji okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, u którego urządzenie do pomiaru alkoholu wykazało ponad 3 promile w organizmie. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

  Policja po raz kolejny apeluje do kierujących o rozsądek. Nigdy nie należy wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu.

  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia, albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

  ź: KPP Leżajsk

  Poprzedni artykułUwaga przedsiębiorcy! Zmiany w przepisach dot. kas fiskalnych.
  Następny artykułDrzwi pełne i z szybą