Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 82-letniego mieszkańca Zmysłówki. Mężczyzna cierpiący na zaniki pamięci wyszedł z domu bez wiedzy opiekunów. Policyjna akcja poszukiwawcza z udziałem kilkudziesięciu policjantów oraz pomoc strażaków doprowadziły do szczęśliwego finału.

O zaginięciu 82-letniego mieszkańca Zmysłówki, policjantów powiadomiła jego rodzina. Jak wynikało z przekazanych informacji mężczyzna cierpiący na zaniki pamięci dzisiaj rano, wykorzystując nieuwagę domowników wyszedł z domu i udał się w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze zapoznali się z rysopisem zaginionego i niezwłocznie przystąpili do poszukiwań. Komunikat o zaginięciu dyżurny jednostki policji przekazał podległym patrolom. Na miejsce oprócz policjantów z leżajskiej komendy, wspieranych przez strażaków z okolicznych OSP skierowano również przewodnika z psem tropiącym. Skorzystano również z systemu wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami za pomocą wiadomości SMS, który funkcjonuje na terenie gminy Grodzisko Dolne.

Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań mężczyzna został odnaleziony na polach przylegających do terenu leśnego w miejscowości Podlesie.

Policjanci na miejsce zdarzenia wezwali pogotowie ratunkowe. Z uwagi na stan zdrowia 82-latek trafił pod opiekę lekarzy.

ź: KPP Leżajsk

tekst alternatywny