Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego,  budynku gospodarczego i sklepu na terenie gminy Nowa Sarzyna. Sprawcami okazali się młodzi mieszkańcy tej gminy, najmłodszy z nich miał 14 lat. Łączna wartość skradzionych przedmiotów to ponad 11,5 tys. zł., policjanci odzyskali większość z nich.

Dzięki pracy operacyjnej policjanci z komisariatu w Nowej Sarzynie ustalili tożsamość sprawców włamań, do których doszło prawdopodobnie w listopadzie i grudniu ubiegłego roku.  Siedmiu młodych mieszkańców gminy Nowa Sarzyna, z których aż pięciu okazało się osobami nieletnimi  włamało się do domu jednorodzinnego. Sprawcy skradli telewizor, kino domowe, lodówkę, stolik pod telewizor, markowe buty sportowe, a następnie na tej samej posesji po uprzednim wyłamaniu kłódki weszli do budynku gospodarczego, skąd ukradli motorower, quad, radioodtwarzacz, samochodowy akumulator  oraz elektronarzędzia. Dom należał do małżeństwa przebywającego poza granicami Polski. Opiekunowie posesji wycenili straty na około 10 tys. zł.

W wyniku zatrzymania i przesłuchań młodych ludzi  funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy potwierdzający ich podejrzenia. Oprócz tego funkcjonariusze dotarli do 29-letniego pasera. Większa część  skradzionych przedmiotów została już odzyskana.

W trakcie dochodzenia policjanci ustalili, że dwóch zatrzymanych nieletnich w wieku 15 i 16 lat ma dodatkowo na swoim koncie  kradzież z włamaniem do sklepu w tej samej miejscowości. Do tego zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku, wówczas łupem złodziei padły papierosy o wartości około 1600 zł. Cała sprawa ma charakter rozwojowy.

ź: KPP LeżajskPolica