Niezwykle żywotna, choć życie jej nie oszczędzało. Doczekała się 3 dzieci, 9 wnuków, 21 prawnuków i 2 praprawnuków. 7 lipca swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka naszej gminy, pani Maria Rydzik.

Życzenia z okazji tak niezwykłego wydarzenia złożyli Jubilatce Wójt Gminy – Jacek Chmura, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Leżajsku – Piotr Tokarz oraz kierownik USC w Grodzisku Dolnym – Danuta Zygmunt. Oprócz kwiatów i listów gratulacyjnych pani Maria otrzymała moc życzeń.

Na przesłany przez Premiera Donalda Tuska list gratulacyjny odpowiedziała z humorem: list jak list, ale lepiej jak by tam co włożył do tego listu.

Pani Maria całe życie spędziła w Laszczynach, a obecnie mieszka z córką i zięciem w Grodzisku Nowym. Jubileusz setnych urodzin stał się okazją do odwiedzin szacownej seniorki nie tylko przez delegację z gminy. Na uroczystość zjechała najbliższa, niemal 40-osobowa rodzina – w tym wnuki z USA.
Jubilatka swoje setne urodziny świętowała w gronie najbliższych. Uroczystości poprzedziła dziękczynna msza św. w kościele parafialnym w Chałupkach Dębniańskich, a później wszyscy spotkali się na przyjęciu urodzinowym. Był okazały tort i lampka szampana.

Wiek jaki osiągnęła Pani Maria jest marzeniem niejednego z nas. Z pewnością swoje sędziwe lata zawdzięcza dobrym genom, troskliwej opiece najbliższych, ale i aktywnemu trybowi życia i rowerowym eskapadom, które były jej znakiem rozpoznawalnym. Pani Maria nie choruje, ma doskonałą pamięć i dużo śpiewa.

W imieniu wszystkich mieszkańców gminy jeszcze raz życzymy Pani Marii wszystkiego co w życiu najlepsze oraz kolejnych lat przeżytych w zdrowiu i szczęściu. Niech każdy dzień przynosi jej wiele radości.

Pani Maria dołączyła do grona nielicznych i jest już trzecią w gminie kobietą, która przekroczyła 100 lat. W październiku br. 102 urodziny obchodzić będą pani Katarzyna Cisek z Chodaczowa oraz pani Apolonia Piela z Grodziska Górnego

ź: Grodzisko Dolne